DJI Phantom 2 Vision + F320 oživení

Igor Vlahovič

Kontaktoval mě člověk, co potřeboval absolvovat školení ohledně dronů a základní legislativy. Šlo o poměrně pracovně vytíženého člověka, co má velmi málo času. Ale jak jsem zjistil, jednalo se o „sběratele dronů“.

V jeho sbírce je DJI Phantom 3 Adavanced, DJI Phantom 2 Vision + F320 a DJI Phantom 4. Všechno bylo koupeno na inzerát přes bazary.

Školení už proběhlo úspěšně. Taktéž kontrola funkčnosti dronů P4 (zde to bylo bez problémů). P3 Advanced jsem doladil komunikaci s aplikacemi Litchi a DJI GO.

Ovšem když jsem vzlétl s Phantom 2 Vision +…. ten dron byl neřiditelný, nepřenášel obraz. Měl jsem co dělat, abych s Phantomem přistál. Ale hned by bylo jasné, co bude potřeba provést, aby opět letět, jak má. Strach jsem však měl o přenos obrazu. Častou závadou byl nefunkční WiFi zesilovač na dronu. V dnešní době se sice dá koupit na e-bay, ale cena není nic extra a nevíte, zda vám přijde funkční kousek.

Více uvidíte na záznamu, nicméně výsledek je poloviční:

  • Phantom krásně letí, funguje návrat a vše ostatní
  • bohužel se potvrdila závada WiFi zesilovače a obraz se nepřenáší. Nicméně kamera fotí a natáčí

Nicméně se našel člověk, co dokáže opravit WiFi modul v dronu. Viz. níže uvedený link. Kdo bude řešit stejný problém, má možnost řešení. A není potřeba shánět modul za dnes ještě poměrně vyšší cenu (ebay apod.)

Odkaz ZDE