DJI Phantom 3 SE splnil svůj účel

Igor Vlahovič

Již delší dobu sleduji pana Vladimíra a jeho boj s těžkou nemocí, která si již vyžádala hodně času a finančních prostředků. S ohledem na alternativní způsob léčby se již uskutečnila sbírka (prodej kryptoměny – lze dohledat v archivu TV Prima). Já jsem s pánem v kontaktu od uskutečněné sbírky. Ta mu dala naději na další život.

Pan Vladimír je členem FB skupiny DJI drony a nejen to. Sleduje příspěvky, kde se zveřejňují fotky a videa. Když jsem se dozvěděl, že by rád také létal s dronem, prvně jsem v tom neviděl problém. Ale postupem času mi došlo, že s ohledem na jeho finanční situaci, invalidní důchod a fakt, že vše se snaží dělat pro rodinu a děti maximum… Prostě by si mohl možná pořídit dron z bazaru, ale na úkor rodiny nebo léčby. A to nepřipustí.

Proto jsem se rozhodl, že pomohu pánovi splnit sen. Na FB skupině jsem zahájil průzkum, jaké by byly možnosti pomoci a nakonec se našlo řešení. Jako první nabídl darem svůj dron DJ Phantom 3 SE pan Bronislav. Po něm se s nabídkou ozvali další dva členové skupiny (verze Standard a 4K). Ale již jsem měl verzi SE a ta byla z řady nejnovější.

Jediným nedostatkem byla nefunkční baterie. A proto jsem uskutečnil sbírku. Nakonec se mi ozvalo několik členů s nabídkou pomoci (finanční, materiální). Těmto lidem patří velký díky a důvěra v moji osobu. Díky nim jsem mohl zakoupit dvě nové baterie pro tento dron. Jeden člen pak pošle baterii ze svého dronu Phantom 3 Advanced přímo panu Vladimírovi. Ve finále tak bude mít k dispozici 3 baterie.

Nebudu zde jmenovat osoby s ohledem na jejich soukromí, ale v záznamu uvedu v titulcích pouze poděkování v souhrnu všem. Všichni dobře vědí, kdo se účastnil a komu poděkování pana Vladimíra a moje patři.

Nakonec se vybrala větší částka, než bylo potřeba. Vše navíc poslouží panu Vladimírovi jako příspěvek na náhradní díly k dronu nebo na cokoliv potřebného pro rodinu, léčbu.

Takže nakonec dne 12.9.2023 proběhlo předání dronu, finanční částky a sladkosti dětem. Navíc kolega Michal dovezl školní potřeby včetně puzzle. Kolega Martin zase přivezl na sraz startovací heliport. To mě mile překvapilo a o to více pana Vladimíra.

Já jsem naopak dostal výborný domácí koláč a pozor – domácí vajíčka. Z koláče budu mít radost já, s vajec moje manželka :-).

Po předání již začala ukázka dronu Phantom novému majiteli a ten si jej pak i vyzkoušel. A šlo mu to velmi dobře.

Posléze už byly středem pozornosti děti, které si zkusily řídit DJI Avata a Mini 3 Pro. Na VLOS, tak i pak Avata na FPV brýle. A nutno uznat, že se učí velmi rychle.

Krásně strávené skoro 3 hodiny na prostorné louce nejen s rodinou pana Vladimíra, ale i s mými kamarády, se kterými chodíme společně létat.

A velký dík také patří ITV PLus (pan Drahoš), který přijel, aby natočil z této netradiční akce reportáž.

Externí kamera: Zdeněk a Drahoš