JZD Cup 2024 online

Igor Vlahovič

Dostal jsem pozvání na závod RC modelů aut pořádaný RC klubem Blansko. A jsem tu. Ale dnes se bude jednat o komorní závod s menším počtem účastníků. A toho chci využít k jednomu pokusu.

Pojedu kategorii Formule 1. NA tom není nic nového. Ale já se pokusím celý závod odjet na FPV brýle. Na modelu mám digitální jednotku DJI O3 Air Unit. Kamera je na místě pilota. Video vysílač je na pravé straně vozu v zadní části a pohonná baterie pro video na straně druhé.

Nevím, jak to bude večer, ale to se nedozvím, dokud to nezkusím. Mám totiž v hlavě závod minimálně 3 – 4 modelů, které budou piloti řídit na brýle.

Výsledky závodu sledujte zde: https://www.myrcm.ch/myrcm/main?dId[E]=79079

Jedou se běžné kategorie, ale samozřejmě s malou účastí. Ovšem večerní část bude hodně zajímavá. Právě se bude konat rozprava.

Rozprava proběhla 17:30 a Pavel Magda vše důležité sdělil. V 18:00 začínáme závodit a moje kategorie jede jako poslední.

Zde máte foto z rozpravy.

Jinak o putovní pohár se jede v GT Stock. Níže vidíte moji F1 s instalovaným FPV systémem.

A putovní pohár je připraven.

Pavel Magda uvedl rozpravu. A povede celý závod.

Tento report bude spíše o fotografiích z akce a doplňujícím textem. A bude pak i video.

Jede se jedna kvalifikace a pak 4 finálové jízdy. 3 se počítají. Takže zase změna oproti klasickému závodu.

Dráhu z mého monopostu vidím nyní velmi dobře. Pomáhá bílé pruhy v zatáčkách. Nevím, jak to bude večer. Ale o to se na to více těším.

Kluci z mojí skupiny mě snad vezmou na milost a prostě se na té trati srovnáme. Pojedu pomaleji výrazně než ostatní. Samozřejmě kdykoliv mohu začít pilotovat auto na vizuál. Ale… ne nechci. Chci zážitek. A budou i záznamy z mých FPV brýlí.

9 pilotů v GT Stock 17,5 je pěkná účast. Matyáš Maixner se ujal vedení. Jirka Baštinec a Jirka Pavlovec za ním se stejným počtem kol.

Níže start kvalifikace GT Stock.

Pavel Magda dnes také závodí a to v kategorii Hobby. Konečně se také sveze, protože vždy jen vede závod. Zde se zvítězil Jakub Lebiš. A pozor. Jede zde i slečna Vanda Grycová !

Další kategorie je GT Stock 1:12. Jirka Musil na pohodu první ale Vojta Sehnal bude důstojným soupeřem.

A že zde není dnes bufet oficilálně? I toto je zde zařízeno přímo klubem A ten guláš je LUXUSNÍ!

TC Stock 13,5 jede také Pavel Magda. A tady se pokusí potrápit své soupeře. Jan Štrof zvítězil. Ale Jirka Baštinec za ním. Zde se jede na pohodu a zábavu.

Co se týče mojí kvalifikace. Tak kluci mi dávali vědět, že jsou za mnou a já jim uhnul do vnější stopy. Měl jsem jediný kontakt a pak jsem skočil přes obrubník a vypadla mi baterie co pohání video vysílač a skonči jsem. Ovšem jinak náročná pilotáž 5 minut…

Uchytil jsem baterku ke karoserii a ta už mi neodpadne. Takže jsem připraven na finále. A jinak časy na kolo? Nejlepší průměrný čas na kolo má Aleš Matyášek 16.234. Já mám 23.596. Lukáš Lebiš má 18.932.

Start finálové jízdy číslo 1 kategorie GT Stock 17.5. Občas nějaký výlet mimo trať. Ale jinak nejvíce modelů na trati a je to zajímavé. Zvítězil Matyáš Maixner před Jirkou Pavlovcem a třetím Jirkou Baštincem.

Zvažuji, že odjedu všechny jízdy bez nabíjení. Protože kapacita 7000mAh… a protože nejedu naplno. Ano další test. Výkon nepotřebuji. Jednak FPV a jednak zadní náhon.

Live z dráhy:

A zde video z kokpitu mé formule:

Když jsem kroužil před finále, neuvědomil jsem si to a čekal na kvalifikaci. Ale pak už závod. Celkem jsme si rozuměli s kolegy a kromě jedné kolize to bylo v pohodě. Ale není to legrace. I odlesky na trati, slunce do očí. Ale je to opravdu zážitek. A to není ještě večer. Jo a taky jsem vylepšil průměrný čas na kolo na 20.663. A nejlepší čas na kolo 18.518. Zlepšuji se ve znalosti tratě a musím samozřejmě pouštět.

Začne nám druhé finálové kolo. A pomalu začíná zapadat slunce. A máme tu další sadu fotek. Technika a piloti GT Stock 17.5.

Parádní souboje Sehnal Vojtěl vs Musil Jiří v 1/12 kategorii. Kluci si to užívali.

A už se nám smráká. Začne pravá zábava. Ještě pojedu za soumraku, další jízdu už za umělého osvětlení. Kamera má však dobrou citlivost, takže bych měl zvládat pilotáž.

Druhé finále je za námi. Chvíli jsem byl i třetí. Ale jen díky chybám kolegů. Ovšem… pořád se lepším. Průměrný čas na kolo mám již pod 20 sekund a nejlepší čas nyní 19.174. Ale již znám trať dobře a je to jen o nájezdu a citu s plynem. Jak u skutečné Formule.

Finále GT Stock 17.5 se jede nyní za soumraku a již svítí halogeny. A mění se podmínky.Jeden model je uvnitř i osvícen. Prostě super atmosféra.

A již jedeme za umělého osvětlení. Některé modely svítí a je to krásně vidět na trati. Já nahrávám finálovou jízdu číslo 2, která se ještě jela za světla.

A moje jízda? LUXUSNÍ!!! Jako na okruhu Abú Dhabí! Halogeny do očí, stíny, soupeři. A chvíli jsem je trápil. A čas? Nejlepší kolo za 17.296 ! Nájezd 17 kol oproti 18 soupeřů. A to není špatné! Mám video onborad.

Zde ukázka finálové jízdy za soumraku. Ale můžete se těšit na večerní jízdu.

Slíbil jsem večerní live stream a zde je:

Poslední kolo finále začalo. Jede se ale v klidu a pohodu.

U mého NTB kluci koukají na moje FPV záběry a Honza Štrof si i jízdu zkusil osobně a…. jako byl hodně překvapen. A nadšen ze zážitku.

Závod je u konce. Nyní vyhlášení vítězů a myslím si, že akce byla naprosto výborná. A pro mě obrovská zkušenost ohledně FPV jízdy a zážitku.

Tady večerní finále FPV pohled. A jak se dostanu, tak udělám sestřih. Ale dnes to nebude. Ovšem foto z vyhlášení ano.