MR Cup 16.3.2024 online, aktualizace 17:51

Igor Vlahovič

Dostal jsem opět pozvání od pořadatele na tento závod. A tím pádem jsem zde, abych znova podal informace z průběhu této akce, která má dle mého názoru vysokou pořadatelskou úroveň.

Online výsledky můžete sledovat na tomto odkazu: https://www.myrcm.ch/myrcm/main?dId[E]=73360

Další novinkou dnešního dne je, že z celého dne se pokusím streamovat z mojí pozice v hale. Instaloval jsem telefon Samsung Galaxy S9 do rohu haly na vyvýšenou pozici s trvalým napájením. Pohled je na startovní rovinku a v podstatě na celou dráhu. A pokud bude zájem, je možné z tohoto místa sledovat dění na dráze po celý den. Snad to vydrží telefon, T-Mobile mi neutne neomezená data a když se budu pohybovat s druhým telefonem po hale, nepřeruší se sdílení internetu.

Zde tedy máte trvalý link na stream a držte mi palce.

Jak vidíte, live stream jsem rozjel a máte pohled na celou scénu.

Z průběhu dne budou i rozhovory s jezdci. To by mělo jít také streamem z telefonu co dělá hotspot. Pokud by byly komplikace, pouze bych natočil a udělal video. Ale není důvodem, aby nešlo streamovat ze dvou zařízení současně. Dostanete link a pojedeme.

Teď jdu obejít halu se zdrojem internetu, zda budu mít stabilní pokrytí po celé hale.

Vypadá to, že mám pokrytí po celé hale, takže by nemělo dojít k výpadku přenosu.

Obešel jsem depa a koho nevidím – Martin Hudy přijel za závod. A nejen on. Prostě závod si našel oblibu i u slovenských jezdců.

V tuto chvíli vidíte na live streamu ranní organizovaný trénink. Po kategoriích. Jinak by to ani nešlo. A máme tu první várku foto.

Na závod zavítal i David Dohnal. Toho jsem již neviděl opravdu hodně dlouho. Jinak tu vidím známé tváře. A pozdrav směřuje i k Leoši Bulvovi. Protože s tím se dnes opět potkám v kategorii F1 a nebudu to mít lehké.

Další novinkou dnešního závodu je naražená pípa. Ano, točené pivo po celý den.

Rozprava bude opět v 9 hodin. Pak bude ještě pauza a v 9:30 začne závod prvním kolem kvalifikací.

Já využiju prostor tratě po rozpravě a provedu zde test buggy Storm Across 1/12. A pak ji vezmu ven. Jsem zvědav na jízdní vlastnosti na kobercové trati a na adhezi.

Jak vidíte na live streamu, stále běží koordinovaný trénink. Probíhá registrace do závodu a každý dostane lístek do tomboly. Která tu je standardem.

Tak nyní jsem zjistil, že nemohu provádět stream z druhého telefonu. Ne pod stejným účtem na YT. Takže bych musel vybrat jiný účet, což by nebyl problém. Ale nechám běžet live a rozhovory budou zpracovány jako video a proveden upload v průběhu dne.

Za časomírou je opět Pavel Magda. Pomáhat mu bude samozřejmě Aleš Horák. Ten od rána je v jednom kole, aby vše fungovalo. Připravena je i technická kontrola. Občerstvení jede od rána. Ozvučení funguje a je slyšet krásně všude. Myslím, že je vše připraveno a můžeme začít.

A na závěr tréninku vidíte na tribun piloty TC Modified. Jsou to Karel Kratochvíl, Martin Hudy a Pavel Mojžíšek.

Jinak co se týče kategorie TC Hobby, tak je počet mladých pilotů 9. Nechybí opět Filip Hudy, který bude usilovat o pozici nejvyšší. Ale i takový Vintr Jakub nejede špatně. Aleš Horák má taky dobrého kouče. Takže děti mají inspiraci. A to je hlavní.

Máme rozpravu za sebou. Zde máte fotogalerii. Slova se ujal Pavel Magda, Aleš Horák a pak i Martin Hudy, který pozval jezdce na Grand Finále XRAY do Trenčína – Hudy Aréna.

První kolo kvalifikace F1 a moje postřehy. Takže nový koberec je znát. Není tam dost maziva a když jsem namazal půlku předních kol zevnitř, tak auto bylo silně nedotáčivé. Takže na další jízdu namažu kola celá. Ale i tak to stačilo na Leoše, který je můj hlavní soupeř. Pak mi to ke konci jízdy ulehčil, když mu odešel pastorek. Samozřejmě v čele Lukáš Hoch, který dnes nechybí a je favoritem závodu.

V TC Hobby nakonec Filip Hudy s dostatečným náskokem před soupeři. Vintr Jakub má z druhé pozice náskok před třetím Martinem Cucem.

Jinak jsem musel přerušit live stream, protože padalo spojení se serverem. Asi z YT serverem. Takže se pokusím další stream na finále. Ale zase na druhou stranu budu moci dělat krátké vstupy tady z haly.

Filip Hudy (vlevo) a Jakub Vinter jsou jedni z juniorů na tomto závodě. Martin Hudy jim dával instrukce, jak se správně postavit a tvářit se u promo foto, které sám pořizoval. Já jsem se jen svezl na vlně jejich slávy.

Ještě kategorie Modified a máme první kolo kvalifikace za sebou. Vše běželo bez zastavení s patřičnou kontrolou stylu jízdy. O to se postaral Aleš Horák. V TC Modified díky účasti třech pilotů není potřeba stresu. Všichni jsou na stupních vítězů. Ale bude stačit Karel Kratochvíl na Martina Hudyho? Nakonec ale přece jen Karel potrápí Martina, protože časomíra jej hlásila i na první pozici.

Tady vidíte pohled na dráhu shora.

Druhá kvalifikace mě udržela na celkové páté pozici na finále. Držím Leoše Bulvu za sebou. Ale nebude to jednoduchý úkol stanout na 5. místě celkově na konci závodu.

Trochu adrenalinová jízda GT Stock 17.5 první skupiny byla pod kontrolou Aleše Horáka. Musel hodně usměrňovat piloty. Zde jede i Filip Hudy, kterého koučuje jeho táta. A nejede špatně. Snaží se pouštět rychlejší piloty.

Proběhl zkušební live stream a zde je záznam. Další proběhne po skončení kvalifikací. To se optám pilotů, jak jsou spokojeni s výsledky a jak se jim líbí průběh závodu.

V TC Stock 13,5 jede 11 pilotů, kteří jsou rozděleni do dvou skupin. V první jede na první pozici Tono Sloboda (SK). Ve druhé se pak Šimon Horák přetahuje o pozici s Karlem Kratochvílem.

Kategorie World GT má dnes 4 piloty. Modely 1/10 na mechových kolech s brutální adhezí a svižnou rychlostí. Jakub Vaněk a Jiří Vaněk v akci, aneb rodinné duo syn vs otec. V této jízdě bohužel někteří nedokončili jízdu. Stačí náraz do hrazení v plné rychlosti a….

A nyní nám začíná poslední kolo kvalifikací. Zde bude prostor pro otázky na jezdce.

Tady máme první kolo rozhovorů. Nyní s piloty TC Hobby a F1.

Vysmátý Karel Kratochvíl.

Poslední kolo opět pod kontrolou Aleše Horáka. Nedivím se, že druhý den po závodě je KO a nemůže pomalu mluvit. Je to totiž velmi náročné taková organizace závodu.

Na výsledky kvalifikací se podívejte na odkaz. Zde jen TQ v kategoriích:

TC Hobby: Filip Hudy
F1: Lukáš Hoch
GT Stock 17,5: Dušan Bayer
1:12 GT Stock 13,5T: Karel Krejčík
TC Stock 13.5T: Šimon Horák
WORLD GT 13,5T: Karel Krejčík
TC Modified: Martin Hudy

Pokusím se o live stream z prvního a třetího kola finálových jízd. Hodinu by to mělo běžet bez přerušení. Link zde dostanete.

Finále startuje 13:40.

Tak jsem koukal, že stream běží v pohodě.

Finále Hobby bylo v režiji Filipa Hudyho. Ten měl dostatečný náskok před druhým Martinem Cucem a Jakubem Vintrem.

F1 má vítěze už nyní. Jedině by stala technická závada = Lukáš Hoch měl předjel hned několikrát za těch 5 minut jízdy. Ale podařilo se mi najet 19 kol, což se mi v kvalifikaci nepovedlo a nyní jsem moc práce s Leošem neměl. Trochu jsem se přiblížil mému cíli – být pátý celkově.

GT Stock 17.5T a B finále co nasazuji: hodně náročné na hlídání čistoty jízdy a využil toho Filip Hudy, který jel opravdu čistě a v klidu – bylo z toho samozřejmě první místo. A finále těsné souboje, ale klidná jízda. V obou případech měl dost práce Aleš Horák. Uhlídat vše, komentovat vše aktuálně. Ne, opravdu to není legrace. Hodně mi to v některých chvílích připomnělo ETC sérii, kde tam komentují podobným způsobem. Ostatně to vidíte na live streamu.

I 1:12 GT Stock 13,5T byla klidná jízda samozřejmě s komentářem Aleše. Ale to platilo o B finále. Ačko bylo v jednu chvíli na rovnice hodně zajímavé a i zde měl Aleš dost práce.

Finálové kolo běží svižně a nyní je na řadě World GT. Hodně rychlá kategorie. 4 modely na startovním roštu. Mechové pneu umožňuje neskutečný grip v zatáčkách. I zde jede naplno Aleš Horák. Vítězem jízdy se stal Karel Krejčík.

Vypadá to, že live stream z prvního kola finálovek proběhne v pohodě. Takže proběhne ještě stream z třetího kola, kde se bude rozhodovat o konečném pořadí.

Druhé kolo začalo a Filip Hudy potvrdil favorita v TC Hobby. Pak ukázal svoje kvality i v GT Stock 17,5, kde vyhraje B finále.

Já jsem namazal celá přední kola a to byla chyba. Koberec se promazal za to první kolo finálovek a já se zasekával. Toho využil Leoš a poslední kolo je moje šance udržet pátou pozici celkově.

Finále B GT Stock 17.5 se opravdu nenudím a to ani kolegové na nasazování. Kontakty, nehody do mantinelů atd. A toho opět využil Filip Hudy. Ale neměl to lehké a musel se snažit až do konce jízdy.

Zde dávám link na pokračování streamu z finálovek.

Takže live vypadá že jede. A to díky Pavlovi Magdovi, který poskytl heslo k wifi. Tady pak nebude omezení časové ani datové. Tedy to se zjistí v průběhu třetího kola finále.

Tak jsem sice odmastil kola a namazal jen půlku. Ale asi nedokonale, protože grip byl brutální a já se jen a jen převracel. Leoš oslavuje a to hned 2x. Jednak bude pátý v F1 a navíc i nejlepší senior F1.

A nyní souhrn prvních třech míst v kategoriích na závěr reportu:

TC Hobby: 1. Filip Hudy, 2. Jakub Vinter, 3. Martin Cuc

F1: 1. Lukáš Hoch, 2. Ladislav Holásek, 3. Aleš Horák

GT Stock 17.5T: 1. Dušan Bayer, 2. Martin Janíček, 3. Jiří Vaněk

1:12 GT Stock 13,5T: 1. Karel Krejčík, 2. Jan László, 3. Daniel Urban

TC Stock 13.5T: 1. Šimon Horák, 2. Karel Kratochvíl, 3. Petr Rovný

WORLD GT 13,5T: 1. Karel Krejčík, 2. Jakub Vaněk, 3. Jiří Vaněk

TC Modified: 1. Martin Hudy, 2. Karel Kratochvíl, 3. Pavel Mojžíšek

Nyní bude na pořadu vyhlášení vítězů. A to jednak tohoto závodu a celé zimní sezóny. Po dohodě s pořadatelem i z vyhlášení bude live stream. Foto z vyhlášení bude k dispozici ihned po vyhlášení.

A zde foto z vyhlášení. Prvně dnešní závod.

Druhá várka fotek bude z celkového vyhlášení seriálu.

Ještě bude k dispozici video střih.