MR Cup 18.11.2023 online – aktualizace 21:02

default

Igor Vlahovič

Přijal jsem pozvání na druhý závod seriálu MR Cup 2023/2024, který se jede ve sportovní hale v Jedovnici. Na závod se přihlásilo přes 70 modelů v několika kategoriích, které uvidíte po kliknutí na odkaz níže. Tam také můžete sledovat podrobné výsledky z průběhu závodu.

Online výsledky: https://www.myrcm.ch/myrcm/main?dId[E]=73354

Já jsem do haly přijel o něco dříve, abych se připravil na reportáž, kde budu postovat foto a video stream vstupy v průběhu dne včetně zajímavých informací. Live stream musím nejprve otestovat. Rád bych prováděl stream jednak z telefonu, ale i z dronu.

Sám jsem se na závod nijak nepřipravoval. Jen jsem nabil baterii do Xray X1 2018 a tím to skončilo. Já jedu spíše pro zábavu a celou akci zdokumentovat.

Na závodě nechybí hodně zvučných jmen. Jedním z nich je i Martin Hudy, který přijel s rodinou. Martin nechyběl ani na závěrečném závodě MR Cup léto 2023 v Blansku.

Zde obsazenost haly, která se ještě postupně plní.

Co je novinkou na tomto závodě? Pro někoho možná drobnost a nepodstatná věc. Ale pro rodiče menších ratolestí zde je k dispozici dětský koutek. Hrací koberec větších rozměrů a hned je kam umístit „zlobivé“ děti. A rodiče mohou ladit svůj RC model. Jak jednoduché.

Chystá se první testovací LIVE STREAM z haly. Ten začne do 10 minut.

Po 9. hodině proběhla rozprava. kde měli slovo Aleš Horák a Pavel Magda. Společné foto a jdeme závodit. Nechybí samozřejmě bufet, prodej náhradních dílů. Dráha připravena.

Rozprava z ptačího pohledu

A zde momentky z rozpravy.

Jako první zahajuje závod kategorie Hobby. Nejmenší piloti na trati pod dozorem svých rodičů. Maximální soustředěnost.

Kategorie Hobby je naprostá pohoda. Junioři se opravdu snaží a to hlavně dojet do cíle. A daří se jim to. A kdo mohl zaujmout první pozici? Filip Hudy bude po tatínkovi Martinovi a už to dává jasně najevo.

Já jsem šel na první kvalifikaci bez předchozího tréninku. Poprvé na trati a naučit se ji. Nic těžkého. Ale příště to chce zkontrolovat šroubky a jejich dotažení. Alespoň toto bych měl kontrolovat. Jinak se mi F1 rozpadne na koberci za jízdy.

Nicméně jsem se dostal za Radima Kameníka se sekundovou ztrátou. Tady se ukázal potenciální soupeř. Já prozatím musím zkontrolovat auto, aby na další jízdu jelo o něco lépe.

Někteří junioři však jedou nejen v Hobby, ale ti zkušenější i v jiné kategorii. Například Matyáš Maixner.

Jízdy komentuje a hlídá Aleš Horák. Samozřejmě mu pomáhá Pavel Magda. Na koberci se prohání krásné model GT a rozhoduje se, kdo má našlápnuto do finále A.

Já se jdu připravit na další živý vstup. Link zde za chvíli umístím. Zatím pár momentek z dep.

Po jízdě se odevzdávají modely na technickou a ředitel závodu kontroluje motory, pneu atd. Nemá to jednoduché. Dohlíží na technický stav modelů, kontroluje čistotu jízd.

Zde pohled na depa shora. Hala je plná.

Podívejte se na pořadí po prvním kole kvalifikací. Začíná druhé kolo a to opět kategorií TC Hobby. A v této kategorii slyším hlásit na první pozici jedoucího Filipa Hudyho.

Já jsem v druhé jízdě udělal chybu. Tu jsem již nedotáhl, ale auto mi jede poměrně slušně a kupodivu – neřeším problém s adhezí.

Další foto z jízdy a dep. Lukáš Hoch vede kategorii F1. Což se dalo v mojí kategorii očekávat. Uvidíte tribunu s jezdci F1, skupina 2.

V kategorii GT Stock 17,5 je ve vedení Dušan Bayer před Jiří Vaňkem a třetím Martinem Šponarem. Což je pro Dušana velmi dobrý průběžný výsledek. A pozor – v této kategorii startuje i junior Filip Hudy! Takže i zde sbírá zkušenosti. A jede zde i slečna Sára Diblíková. Ta jede i v kategorii F1 v mé kvalifikační skupině.

Závod probíhá bez prodlev a v pohodové atmosféře. Ale ono to tady na tomto seriálu ani jinak není.

Další živý vstup z kvalifikačních jízd – druhé kolo

Za malou chvíli začíná poslední kolo kvalifikací. Já jsem na svoji F1 umístil kamerku Insta 360 GO2. Zkusím, jak se natočí jízda z pohledu pilota sedícího v kokpitu.

Tak jsem odjel kvalifikaci s kamerkou. Nejel jsem úplně naplno, aby byla jízda plynulá. Když jsem dojel auto o kolo zpět, snažil jsem se za ním chvíli jet. A co z toho vzniklo vám za chvíli zde zveřejním. A povedlo se to.

Aleš Horák pořád dohlíží na čistotu jízdy a rozdal i nějaká ta napomenutí. Ale tak to to má být. Ideální volba – všem měřím stejným metrem.

Na foto vidíte kvalifikaci TC Stock 13,5.

Pomalu končí kolo kvalifikací a všichni se chystají na finále. Já jsem se dostal do A finále a tam to bude o závodění mezi mnou a Radimem Kameníkem. Popřípadě s Leošem Bulvou.

Výše vidíte záznam z kokpitu mé F1. Nevypadá to špatně a poměrně realisticky.

Online stream č. 1 z finálových jízd:

Stream proběhl a vy jste viděli jízdy GT Stock finále B i A.

K mé první finálové jízdě F1 A. Start ze sedmé pozice za Radimem Kameníkem. Čekal jsem na jeho chybu a ta přišla. Ale kromě toho jsem za sebou nechal i Tomáše Mencla, což považuji za zázrak. Páté místo ve finále… Ano auto funguje dobře.

Začíná druhé kolo finálových jízd. Na startu jsou opět jezdci kategorie Hobby. V první jízdě Filip Hudy najel 16 kol. Druhý nejlepší Dominik Holik dokázal najet 11 kol společně s Tomášem Kodytkem. Aleš Horák sbírající zkušenosti a který je na začátku kariéry najel kol 6.

V druhém kole jsem opět pokořil Radima Kameníka a na Tomáše Mencla jsem moc neztrácel. Ale jsem spokojen – jede mi to dobře. Na poslední jízdu dám opět kameru na model a spíše budu kamerový vůz, popřípadě se za někým budu vozit.

Droník z kufříku se zalíbil dětem z dětského koutku a moc si ho chtějí zkusit. Nabiju a pokusím se jim asistovat.

Blíží se poslední kolo finálových jízd. Zde ještě proběhne live stream. A poběží možná i delší dobu z jedné statické pozice.

Jízda F1 s kamerou – zážitek a myslím si, že jezdit za Leošem Bulvou nebo pak Radimem Kameníkem… A do toho pouštět piloty vedoucí. Ano toto jsem si užil jako kamerový vůz.

Hobby GT Stock a Filip Hudy. Jede zde, občas dělá chyby. A když trefí soupeře, počká a pokračuje. Je vidět, že ho otec vede k FAIR PLAY stylu jízdy. A protože začal velmi brzy, jednou z něj může být hvězda v oblasti RC závodů aut.

A zde je poslední a delší Live Stream z posledního kola.

Online Stream běží a každopádně se na něj můžete podívat později ze záznamu.

Aleš Horák již pomalu chystá věcné ceny na vyhlášení a bude i tombola po vyhlášení výsledků tohoto závodu.

Jdeme na vyhlášení výsledků. Nebude chybět fotogalerie. Pak budu stříhat video z tohoto závodu.

Video z pohledu F1, finále A, kolo 3.

A na úplný závěr video sestřih závodu ve 4. minutách.