MR Cup 4.5.2024 Blansko online

default

Igor Vlahovič

Dostal jsem pozvání na první asfaltový závod MR Cup, který se dnes jede v Blansku. Než jsem však začal pracovat na tomto online reportu, musel jsem dát dohromady můj monopost F1. Jednak jsem si musel půjčit komplet planetový diferenciál od Aleše Horáka (děkuji). Musím pak vyměnit ozubené kolo 96T, ale to udělám až po závodě. Takže moje cesta směřovala k depu s náhradními díly (ano zde k dispozici v podobě Daniela Holiše). Od něj jsem vzal také nová kola, abych neřešil špatnou adhezi starých kol.

A nyní již k reportu, který bude probíhat. Budu postovat foto a aktuální info. Proběhnou živé vstupy, kdy link zde najdete před zahájením. Budu točit záběry a večer potom bude k dispozici video střih.

Kompletní výsledky můžete sledovat zde: https://www.myrcm.ch/myrcm/main?dId[E]=77884

Zde úplně první foto z areálu RC Blansko, kde právě probíhá trénink. V 9 hodin proběhne rozprava a jde se závodit.

Jinak účast je opravu vysoká. Jezdci jsou tu z celé ČR. Potkal jsem již mnoho známých tváří.

Aleš Horák má po ráno spoustu práce. Jednak zařizuje startovné, vysvětluje pravidla a do toho řeší další věci. Navíc bude dozírat s Pavlem Magdou (časomíra) na čistotu jízd. Takže toho dnes bude mít opravdu hodně.

Já se jdu připravit na ranní rozpravu, ze které budete mít fotogalerii.

Rozprava je za námi a bylo zde řečeno vše důležité. Slovo měli Pavel Magda, Aleš Horák ale nakonec i pan starosta Blanska.

Na horní fotografii vidíte pana starostu a níže pak již momentky z rozpravy.

Začínáme kategorií Hobby. Pak F1 a další kategorie. V F1 si nedělám velké ambice a rád bych jel pak finále B.

Takže v Hobby zvítězil Jan Maťha s náskokem kola před soupeři. Kluci dostali poučení, že se startuje na jména a ne dle nálady. V další jízdě už to bude určitě lepší.

Já jsem poprvé vyjel na dráhu s novými a namazanými koly. A hodně to klouzalo. Než jsem si zvykl, hodně jsem ztratil. Ale snad se to zlepší a pravda, že jedu planetový diferenciál a auto se může chovat jinak a chce to jiné nastavení. Ale zase musím jet z citem a je to zábava. Níže něco z F1 akce.

Samozřejmě pokračujeme kategorií GT Stock 17,5. s opravdu velkou účastí.

A máme zde první živý vstup z areálu RC Blansko.

Výše vidíte pohled na tribunu s jezdci. Kategorie GT Stock 17,5. Dušan Bayer zaujal první pozici po první kole kvalifikace. 26 jezdců je opravdu solidní účast.

V Pro Stock 13,5 kategorii zajel nejlépe Petr Rovný. 11 pilotů startuje v této kategorii.

6 pilotů ve World GT 10,5 není špatná účast. Zde opět Jiří Vaněk, který se ujal vedení. Nechybí zde samozřejmě Leoš Bulva, který dnes nejede kategorii F1.

TC Modified je nejrychlejší kategorií na tomto závodě. Nechybí Maty Knopp, který je ve vedení. Ale o konkurenci nebude mít nouzi. Jede zde Karel Kratochvíl, Zdenda Beneš a další jezdci.

Nyní startuje druhé kolo kvalifikací a já doufám, že grip mé formule již bude lepší. Níže další sada fotografií z kvalifikace.

Tak v Hobby Jan Maťha prostě nemá soupeře a stále je ve vedení. Ale skvěle jedou Aleš Horák, Martin Janíček… Prostě každý se učí a je potřeba čas.

Já byl překvapen, že mi F1 začala sedět a já najel 19 kol. Zázrak. Kola si musela „sednout“. Nyní jsem tedy na osmé pozici v celkovém pořadí a rád bych jel B finále. Bude tam větší klid. Jinak jsem se díval na kvalifikaci druhé skupiny F1 a jako piloti umí. Ovšem ve vedení není Lukáš Hoch, což je troch překvapení. V čele je Karel Krejčík. Ivo Gombík jede skvěle, také Radim Kameník.

A máme zde další live vstup ze závodu.

V GT Stock 17.5 jede Vlastimil Švec (foto níže) a po druhém kole se dostal do vedení před Dušana Bayera. Martin Janíček je nyní celkově třetí.

Šimon Horák se dostal do vedení před Petra Rovného v Pro Stock kategorii. Třetí místo patří Filipu Bortoli.

Karel Krejčík stále ve vedení World GT. Leoš Bulva druhý, což je dobrá pozice před Martinem Kocákem.

A v TC Modified stále ve vedení Maty Knopp. Dan Holiš druhý před třetím Ivo Gombíkem. Ale kde je Karel Kratochvíl?

Začalo třetí kolo kvalifikací. A kdo nakonec získá TQ ve finále A?

TC Hobby – Jan Maťha byl už od začátku favoritem. Za něj se postaví Dominik Holík a Jakub Lebiš.

F1 – jelo mi to nyní velmi dobře, nájezd 20 kol překvapil. A bohužel nebo spíše bohudík ? Jsem v A finále, pokud tam bude 7 pilotů. Ale s ohledem na fakt, že jsem jen dal nová kola a jinak nic neřešil na modelu… TQ Lukáš Hoch nakonec před Karlem Krejčíkem a třetím Ivo Gombíkem.

Další sada fotografií z dnešního závodu.

GT Stock 17,5 sice Vlastimil Švec neudržel TQ pozici, ale je na druhé pozici za Martinem Janíčkem. Aleš Horák je třetí.

V Pro Stock kategorii má TQ Šimon Horák před Petrem Rovným a Filipem Bortolim.

World GT má v čele nakonec Jiřího Vaňka před Karlem Kameníkem a Leošem Bulvou.

TC Modified má ve vedení Maty Knoppa. Dan Holiš druhý a Pavel Mojžíšek třetí.

Krátká přestávka a jdeme na první kolo finálových jízd. Moje sedmá pozice v A finále (poslední pozice A). Jako dobrý, ale budu uhýbat. Ale zase pojedu v klidu a maximálně zkusím potrápit Aleše Horáka přede mnou.

První foto z finálového kola. Hobby a F1 B skupina.

Finálové jízdy pomáhá hlídat i Tomáš Knopp. Jinak hlídá jízdy Aleš Horák. Ale ten toho má i tak hodně.

Každopádně co se týče F1, tak v B finále krásný souboj Hudec vs Brodský. Nakonec Tomáš Brodský vyhrál díky přesnosti a bezchybné jízdě. Já zkusil potrápit Aleše Horáka, ale naletěl jsem na fintu a spokojil se s poslední pozicí. Lukáš Hoch už suverénně první před Karlem Krejčíkem.

Neskutečné souboje v GT Stock mezi Dušanem Bayerem, Vlastimilem Švecem, Martinem Janíčkem a dalšími jezdci. Opravdu vyrovnané A finále.

Pro Stock B finále David Březík předjel Jiřího Baštince. V A finále ve vedení Šimon Horák před Petrem Rovným a Tono Sloboda (SK).

Leoš Bulva v depu řešil GT model. Ale při nástupu do finále mu placka nezatáčela. Sice nastoupil na jízdu, ale brzy skončil. Opět nezatáčel.

Tady máme live stream z prvního kola finále.

Viděli jste live stream TC Modified a TC Hobby.

Já jsem zjistil, že minimálně dvěma soupeřům stačím. Souboj s Karlem Kameníkem jsem si užil. Ale opět udělal chybu. A tak dnes sedmá pozice to jistí. Lukáš Hoch je již jasný vítěz A finále. V B finále to bude Tomáš Brodský.

Jan Maťha bude vítězem v Hobby. Dominik Holík bude druhý a třetí pak Jakub Lebiš.

V GT Stock je pneu se vzorkem. A karoserie co kus, to originál. A zde další várka foto z finálovek.

Šimon Horák bude vítězem kategorie ProStock. Další místa nejsou zatím jasná. Aleš Horák neustále hlídá čistotu jízd, pokud může. Jinak ho supluje Tomáš Knopp.

World GT a Jiří Vaněk je vítězem kategorie. O další místa se svede boj v posledním kole finále.

No a Modified má vítěze v podobě Maty Knoppa.

Začalo nám třetí kolo finálovek. Poslední ladění aut, aby se podařilo zajet lepší výsledek. Já už toho moc nezměním ve své finálové skupině.

A jak to nakonec dopadlo v kategoriích?

TC Hobby: 1. Jan Maťha, 2. Dominik Holík, 3. Jakub Lebiš

F1: 1. Lukáš Hoch, 2. Karel Krejčík, 3. Tomáš Mencl

GT Stock 17.5: 1. Martin Janíček, 2. Dušan Bayer, 3. Jiří Baštinec

Super Stock 13,5: 1. Šimon Horák, 2. Petr Rovný, 3. Filip Bortoli

World GT: 1. Jiří Vaněk, 2. Karel Krejčík, 3. Martin Kocák

TC Modified: 1. Maty Knopp, 2. Daniel Holiš, 3. Zdenda Beneš

Pár momentek před vyhlášením.

A zde máte foto z vyhlášení. Večer pak bude ještě krátký video střih.

Video střih ze závodu.