MR Cup finále 16.9.2023 online

default

Igor Vlahovič

Poslední úprava: 20:10

V létě jsem se bohužel nedostal kvůli vytíženosti na závod RC modelů aut. Ale v týdnu jsem se spojil s ředitelem seriálu Alešem Horákem a dohodl se na podpoře posledního závodu letního seriálu MR Cup 2023.

Než začnu reportáž, která se bude převážně skládat z live stream vstupů, fotogalerie a popis zajímavých okamžiků, vám dám link na podrobné zde VÝSLEDKY z tohoto závodu na MyRCM.

Na závodě se sešlo celkem 52 modelů v těchto kategoriích:

  • F1
  • World GT 13.5
  • TC GT Stock 17,5
  • TC Hobby
  • TC Modified
  • TC Stock 13,5

Podrobný seznam jezdců najdete na výše uvedeném linku.

Kdy začne live stream zavčas uvedu zde do reportáže. Stream pojede na mém YT kanále, kdy vždy dopředu bude vloženo video s odkazem na přenos a bude ho možné sledovat přímo zde na stránce. Na závěr dnes pak bude video sestřih ze závodu. Stream budu dělat z telefonu Honor Magic 5 Pro (optická stabilizace) + DJI Osmo Mobile SE. Obraz by tudíž měl být stabilizovaný.

Časomíra na závodě: Pavel Magda – však kdo jiný je k tomuto předurčen a dělá to nejlépe. Aleš Horák bude dohlížet na čistotu jízd především ve finálových jízdách.

Na dráze jsem se objevil po 7:30. Když jsem po roce projížděl Blansko, hodně se tu změnilo. I příjezd na dráhu ke klubové trati.

Dráha čistá, nově namalovaná. Zázemí nic nechybí, naopak přibyly lavice. Nechybí bufet, toalety.

Aleš Horák již začal podávat informace ohledně tréninku, rozpravy v 9 hodin a 9:30 začíná závod. Zkusil jsem zachytit modely aut na dráze v pohybu. A Honor Magic 5 Pro to dokáže poměrně slušně.

V 8:25 zkusím první live stream, abych zjistil, jak to bude fungovat.

Obešel jsem depa a pěkně se nám plní. Martin Hudy s rodinou, Lukáš Diblík s dcerou, Dušan Bayer a další známá jména nebudou chybět na tomto závodě.

Testovací stream z dronu Mini 3 Pro

V hodin bude rozprava a ta bude na streamu.

Rozprava proběhla po 9. hodině a jdeme závodit. Na rozpravě Pavel Magda sdělil základní informace ohledně závodu, kategorií. Pak měl proslov i Aleš Horák, který poděkoval RC klubu Blansko za přípravu dráhy, poděkoval také sponzorům seriálu.

Závod začal kategorií Hobby. Mladí junioři na tribuně pod dozorem rodičů se maximálně soustředí na jízdu.

Info: Lukáš Vrba se na tomto závodě loučí se svobodou. Od portálu Masters velká gratulace.

Další live stream bude v 10:00.

První kvalifikace se mi povedla. F1 sedí jak přibitá. Jedna chyba mě připravila o vedoucí pozici. Soupeři byli Lukáš Diblík a Leoš Bulva. Nakonec jsem obsadil druhou pozici za Leošem Bulvou.

Live stream v 10:00

Aleš Horák komentoval první jízdu kategorie TC Stock 13,5. A dohlížel na čistotu jízdy. Na trati reálné modely aut v podobě Lamborghini, Porsche.

Pár momentek z dep. Zatímco já jen nabiju baterii a jedu další jízdu, tak ostatní ladí svoje podvozky na další jízdu.

Radko Černohous jede kvalifikaci s Martinem Hudy. A v této jízdě najel lepší výsledek. Takže je vidět, že jde stále nahoru a vylepšuje svoji kondici. Petr Rovný zajel třetí pozici a může být také spokojený. Toto je kategorie TC Stock 13,5.

Za malou chvíli startuje druhé kolo kvalifikací. Nyní jede kategorie TC Modified a auta na cílové rovince doslova letí. Zde startuje například Zdeněk Hamák, Daniel Holiš, Filip Bartoli.

Hobby kategorie je napínavá již nyní. Rodiče povzbuzují ratolesti a ty jedou, jak nejlépe to jde. Fotit tyto modely na trati je jednodušší – jedou pomaleji. Tady pár momentek z jízdy kategorie Hobby.

Další živý vstup bude v 11:20

F1 a do vedení se dostal Lukáš Diblík. Já druhá pozice díky chybě Leoše Bulvy. Níže pár momentek z jízdy druhé skupiny F1.

Live stream 11:20

Ještě momentky z rozpravy – z ptačí perspektivy. Jinak piloti zde sledují live stream a vypadá to použitelně.

A co se chystá na poslední kvalifikaci? Ano – umístil jsem na svůj monopost akční kamerku DJI Action 2. A po jízdě zpracuji záznam a nahraji ho na YT. Pohled na jízdu z kokpitu vozu.

Živý přenos přímo z klubu viz tento LINK. Zde máte i aktuální jízdy a pořadí. Prostě RC klub Blansko to má vychytané na 100%.

Takže závěrečná kvalifikace s kamerou na mé F1 dopadla na výbornou. Záběry kvalitní a připravuji celou onboard jízdu, která pak bude nahrána na YT. Musel jsem jet sice pomaleji, ale i s 50ti gramy byl monopost pořád dobře řiditelný. A když jsem pustil pomalejší jezdce před sebe, tak sledovat je bylo umění.

Leoš Bulva zašprýmoval, zda bych si tu kameru tam nenechal i na finálové jízdy. Tak to bohužel ne, ale není vyloučeno, že na poslední jízdu si tam kameru opět umístím.

Díval jsem se jako nasazovač na jízdu F1, co jela po nás. A jako opravdu – jezdci jedou stopu a jsou prostě rychlejší.

Nyní si půjdu dát oběd. Pak udělám stream, kde se optám jezdců, jak jsou spokojeni s výsledkem po kvalifikaci.

Finálové jízdy startují ve 13:30.

Live stream 13:20

První finálová jízda Hobby v čele s Filipem Hudym. A ten i vítězí.

A zde máte celou poslední kvalifikační jízdu F1, kde jsem měl na Formuli umístěnou kameru. Myslím si, že hodně dobrý zážitek.

Pár momentek.

Další živý přenos 14:25

Napínavé finále World GT kolo první. Vedoucí Vaněk bohužel odpadl díky technické závadě. Níže zase několik momentů ze závodu z ptačí perspektivy.

Druhé kolo započalo. A rodiče udělují rady svým dětem na tribuně. A to i Hudyho rodiče. Níže foto tribuny s jezdci finále Hobby B,

Ještě finále Hobby A a pak jede naše B finále F1. Pokud se mi podaří vyhrát podruhé… Ale nepřebíhejme. Lukáš Vater podruhé chybu neudělá.

Technická závada mě pomohla z prvního místa finále. Ale jinak napínavá jízda v souboji s Lukášem Vaterem. Děkuji Michalovi Andrlíkovi za pomoc s opravou auta – povolený šroubek zadní nápravy. Moje chyba.

Live stream nyní za cca 5 minut

Blíží se poslední kolo finálovek. V tomto kole se rozhodne v některých kategoriích o konečném pořadí. Já se bavil s Lukášem Vaterem o posledním souboji, co nás čeká. A bude to hodně o nervozitě.

Nyní mi svítí slunce přímo na displej mého notebooku a díky velké svítivosti vidím bez problémů vše. To platí i o mobilním telefonu na přímém slunci. Hned se pracuje lépe a bez omezení.

Koukněte na piloty kategorie Hobby a depo RC Blansko.

Vypadá to, že jsem zřejmě první ve finále B. Neudělal jsem chybu, Michal Andrlík mi naladil monopost. Krása.

Vlastimil Švec je bojovník. Díky asistentovi je schopen stále řídit model. A má můj velký obdiv. Jede kategorii TC Stock.

Já jsem chtěl vrátit půjčená kola Lukáši Hochovi, ale nechal mi je. Takže mám na příští sezónu na čem jezdit. Děkuji. A podívejte se, na čem jsem zvítězil.

Vítězná kola F1 finále B

A pár momentek z tribuny a tratě.

Tak nyní už pomalu závod končí. Ještě dojede kategorie Modified a budeme vyhlašovat výsledky. Z této části pojede live stream. Nechám viset Mini 3 Pro a budete sledovat celkové vyhlášení. Já z té pozice budu fotit a natáčet. O čase vás budu informovat.

Vyhlášení začne cca 17:10. Jdu nastartovat stream.

A na závěr foto z vyhlášení výsledků:

Ještě se můžete těšit na video sestřih z této akce.

Na úplný konec ještě momentky z finále F1 A.

Poslední příspěvek k této závodní akci: