MR Cup online, aktualizace 17:03

default

Igor Vlahovič

Máme 24.2.2024 a dostal jsem opět pozvání na tento halový závod, který se jede v Jedovnici. Dnešní účast je slabší a to s ohledem na aktuální respirační onemocnění. Nicméně počet lidí nebude mít vliv na průběh a celkovou kvalitu závodu.

Protože za tu zde zodpovídají Aleš Horák, Pavel Magda (časomíra) a samozřejmě všichni co připravovali dráhu a zázemí. Nesmí se opomenout na bufet, který dnes opět pojede celý den.

Podrobné výsledky ze závodu najdete zde: https://www.myrcm.ch/myrcm/main?dId[E]=73359

Z celého dne zde budu posílat aktuální informace, foto a krátká videa. Na závěr dne proběhne video souhrn.

Musím poděkovat Dušanu Vintrovi, který mi pomohl zjistit, že moje historická baterie do modelu už to má za sebou, věnoval mi pásku k uchycení, kabely k diagnostice problému. Pak jsem již zašel za Danielem Holišem, který zde zajišťuje náhradní díly a to včetně prodeje baterií. Proto mohu dnes v klidu závod absolvovat.

Níže vidíte obsazenost haly.

Nyní opět probíhají kvalifikace. V 9 hodin bude rozprava a potom již začnou kvalifikace.

Kategorie Hobby je opět o dětech a juniorech. 9 mladých pilotů se sešlo, aby porovnalo svoje dovednosti. Na jména se podívejte na výše uvedený odkaz. A nebo můžete přímo zde: https://www.myrcm.ch/myrcm/report/en/73359/324439#

Zde máte fotogalerii našich nástupců. Z mnohých se mohou stát úspěšní závodní jezdci, jen o tom ještě mnoho z nich neví.

Na druhé straně jsou zde senioři, resp 50+ jezdci, kteří ukazují, že na to stále mají. Vyhodnocováni jsou zvláště na každém závodě.

Při pohledu na startovní listinu kategorií a v návaznosti na fakt, jak na čas tento závod běží se dá očekávat konec v dřívějších podvečerních hodinách. Zakončen tento závod bude opět tombolou, kterou podporují sponzoři tohoto závodu: Dan Holiš a jeho XRAY-shop.cz, XRAY, HUDY, LRF a partnerem je RC Blansko.

Při potvrzení registrace na tento závod každý jezdec dostane sadu samolepek a pak si vylosuje číslo do tombole. Na místě zápisu se nachází i technická kontrola. Zde se ped jízdou kontrolují modely – hmotnost, světlost podvozku a napětí na baterii.

Já nyní nabíjím a dráhu pojedu až při první kvalifikaci. Trénink už nestihnu. Ale to je u mě pokaždé.

Rozprava proběhla po 9. hodině. Uvedl vše Aleš Horák a pak převzal slovo Pavel Magda. Posléze ještě info ohledně MČR 2024 a může se začít závodit. Nechybělo společné foto účastníků včetně modelů.

Hobby je pod taktovkou Pavla Magdy, který dává mnohdy cenné rady juniorům. Nad nimi drží dozor i jejich rodiče, kteří je v tomto koníčku bezmezně podporují. A o tom to všechno je. Jakub Vintr vypadá velmi nadějně. Vyhrál jízdu, ale moc na něj neztrácí David Březík a Ondra Otoupalík.

V naší kategorii jsem vždy namazal přední kola celá a model byl nedotáčivý. Ale dnes bylo vše jinak. A tak jízda krokem na jistotu stačila na třetí místo v pořadí a i Leoš Bulva mi prozatím nedělal problémy. Ale to přijde. Tato kategorie bude o souboji mezi Alešem Horákem a Ladislavem Holáskem.

Něco málo z aktuální kvalifikace po jejím startu.

Další souboje probíhají v dalších kategoriích. A komentuje tyto jízdy Aleš Horák. V GT Stock 17,5 souboj Dušan Bayer vs Martin Janíček.

Šimon Horák

Tomáš Kembitzký vede v kategorii 1/12 GT Stock 13,5. Možná na něj zaútočí Karel Krejčík. Zbytek pole musí poladit modely, aby se oběma vyrovnali. Ale je první kvalifikace a závod je na začátku.

V TC Stock 13,5 bude v první skupině úřadovat Matyáš Maixner, ve druhé pak Šimon Horák. Šimon je adeptem na vítěze této kategorie. Ale nepředbíhejme. Je to i Karel Kratochvíl.

Ještě před startem závodu jsem mohl zkusit proletět model letadla o rozpětí 50cm tady v hale. A dopadlo to nakonec takto. Stylové přistání…

Vintr Jakub čistí karoserii po jízdě. A tak to má být. Jeho otec se mu stará o podvozek.

A níže máte stanici technické kontroly.

První kolo kvalifikací je za námi. Na výsledky se podívejte na MyRCM a já jdu mazat pneu, abych konečně mohl jet trochu naplno.

Dnes v Hobby kategorii jede syn Martina Janíčka Martin Janíček junior. I ten dbá na rady svého otce, když jede s modelem po trati. Pavel Magda má hodně práce s korigováním mladých dravců na trati. Někdo je již zkušenější, ale jsou tu i začátečníci.

V naší skupině se Leoš probral k životu a zajel velmi dobrou jízdu. Nemohl jsem ho setřást, byl o setinky lepší v nájezdu a ve finále budu mít hodně, ale hodně práce.

Útroby modelu Dušana Bayera.

Ladislav Holásek v depu ladí svůj model.

Tady máte halu a její obsazenost na dnešním závodě.

TQ v kategorii Hobby získal David Březík před Jakubem Vintrem. Ale dá se očekávat zajímavý finálový závod.

Tak poslední kvalifikace v naší F1 jsem na Leoše sice měl, ale to bych nesměl udělat chybu a připlést se navíc k nehodě. Takže na finále budu startovat ze 4. pozice za Leošem a TQ má Ladislav Holásek.

V GT Stock 17,5 má TQ Jiří Vaněk. Dnes je zde bez syna. Vyrovnané body jsou mezi Martinem Vaníčkem a Dušanem Bayerem. I zde to bude hodně zajímavé a vyrovnané.

1/12 GT Stock 13,5 a TQ Libor Holub před Tomášem Kembitzkým. Zda do toho zasáhne Karel Krejčík a ostatní soupeři, to se ukáže.

TC Stock 13,5 a TQ Šimon Horák. Karel Kratochvíl, Petr Rovný (třetí pozice) tak to bude taky napínavé.

TC Modified s počtem jezdců bude na pohodu.

Info: z posledního kola finálových jízd bude Live Stream.

Zde rozhovory s několika jezdci tohoto závodu.

TC Hobby – Jakub Vintr před Davidem Březíkem, ale… Velmi těsně o 3 sekundy. Ondra Otoupalík už má větší časový odstup.

F1 – jako mám rezervu malou na Leoše Bulvy. Ale předjet jej, když drží stopu jednoduše nelze. A když už se před něj dostanu, zase mi to vrátí. A pak jsem si to sám pokazil a bylo vyřešeno. Pro technickou závadu odstoupil Libor Holub. Takže Aleš Horák první. Vypadá to na další napínavé pokračování.

GT Stock 17.5T – B finále zřejmě ovládne Štěpán Mozga. A finále se vyznačovalo čistou jízdou. A Dušan Bayer sklidil úspěch a pochvalu z davu. Nechal za sebou Martina Janíčka a Matyáše Maixnera.

1:12 GT Stock 13,5T – zde to vypadá na kralování Tomáše Kembitzkého. Ale uvidíme co bude v dalším kole.

TC Stock 13.5T – dvě finálové skupiny. B finále: Filip Bortoli má dobře nakročeno. A finále: Šimon Horák prozatím ukazuje Karlovi Kratochvílovi záda, ale… mám před sebou další 2 kola.

Pár fotek z prvního kola finálových jízd.

Musím tady popsat druhou finálovou jízdu F1 aneb já a Leoš. start v klidu ve vláčku. A pak čekám a čekám na jeho chybu. Nebo spíše řečeno větší oblouk, abych ho mohl podjet v zatáčce. Pak přijde okamžik, kdy ho předjíždím s menším kontaktem. Ale vyhodnocuji to jako OK akce. Pak ale dojedeme skupinu o kolo zpět a ta jasně ukáže, že není nic jisté. Oba máme kontakt s jezdci, ale Leoš odjíždí z vřavy jako první. Pak jej dotáhnu a naprosto těsně jej předjíždím. A kdyby se nepřevrátil v posledním kole…. No nevím, nevím. Ale prostě tady už pracuje adrenalin na 110% a to jezdím už na klid. Teď to prostě nejde, dnes ne.

I v ostatních kategoriích jsou pěkné souboje. Ale myslím si, že takto těsné ne. Ale každý si najde ve své skupině soupeře a ten je pro něj stěžejní. A pak s tím jezdcem defacto jedou o „první pozici“

Nyní trochu té techniky na dnešním závodě.

Abych na to nezapomněl. Zde máte link na Live Stream, který už spustím nyní ke konci druhého finálového kola. A pojede to skrze třetí finálové kolo. V plánu je i vyhlašování výsledků.

Začalo poslední finálové kolo. V několika kategoriích stále není rozhodnuto. A jak to dopadlo?

Hobby: Jakub Vintr, David Březík, Martin Cuc

F1: Ladislav Holásek, Aleš Horák, Leoš Bulva

Tady jsem sice vyhrál poslední jízdu a celkově jsem vyhrál 2 jízdy. Ale záleží na dojezdové pozici. A protože jsem měl stejný počet bodů, pak Leošovi pomohla lepší pozice na startu.

GT Stock 17.5T: Jiří Vaněk, Dušan Bayer, Martin Janíček. Finále B: Štěpán Mozga

1:12 GT Stock 13,5T: Tomáš Kembitzký, Libor Holub, Karel Krejčík

TC Stock 13.5T: Šimon Horák, Karel Kratochvíl, Petr Rovný. Finále B: Filip Bortoli

TC Modified: Karel Kratochvíl, Daniel Holiš, Šimon Horák

Nyní se připravuje vyhlášení výsledků. Bohužel již nemám baterii v druhém telefonu. Live stream tudíž nebude. Bude však foto a video.

Další závod se jede 16.3.2024 a dnes jsem dostal pozvánku od pořadatele.

Galerie z vyhlášení výsledků.