MR Cup shrnutí před finálovým závodem

Igor Vlahovič

Pojďme se podívat na aktuální situaci v tabulkách jednotlivých kategorií …

Hobby

Začneme pěkně rozjetou kategorií Hobby.

Zde budeme vyhlašovat dvoje pořadí a to – první tři absolutně a následně prvních pět v kategorii žáků – dětí.

Absolutní pořadí má již „v kapse“ Květoš Baštinec, který dokázal vyhrát aktuálně všechny odjeté závody a uvidíme jestli ho v posledním závodě neuvidíme v nějaké jiné kategorii – GT Stock nebo Stock 13,5T Muchmore.

Za ním je to ovšem ještě všechno otevřené. Poslední závod bude bojem o druhé místo mezi Davidem Loskotem a Lukášem Lelkem. Oba mají shodný počet bodů a poslední závod doslova rozhodne kdo z koho.

Žákovská struktura je v této kategorii velmi zajímavá a přes dominanci Lukáše Lelka a Aleška Horáka je boj o třetí místo ještě otevřený. Jestli ho získá slečna Anežka Hamáková nebo někdo z borců Vilík, Tomáš, Jakub, Dominik je stále otevřené. Každopádně můžu asi prozradit, že pro pět nejlepších v kategorii Hobby – děti je připraven krásný velký pohár. 🏆

Starší a zkušenější jezdci si odnesou také velmi zajímavou cenu, ale nezabere tolik místa 😉

Formule 1

Další velmi atraktivní a v letošní sezóně pěkně zastoupená kategorie je kategorie Formulí.

Zde již několik let dominuje Lukas Hoch a ani letos tomu není jinak, Ale nemá to letos tak jednoduché. Nová kola vrátila jezdce zpět k ladění a řešení jízdních vlastností. To postihlo i Lukase, který si musel na nová kola taktéž zvykat. Jeho nejbližší soupeř David Douhlevski dokázal jeden závod vyhrát a vypadalo, že se s jeho prototypem tištěné formule musí počítat. Lukas nenechal ovšem další průběh na náhodu a drží pevně první místo v tabulce.

Nesmíme zapomenout na stálice této kategorie Martina Janíčka, Aleše Horáka, ale i Lukáše Vatera, kterému nová kola sedla pěkně do ruky. K těmto třem se záhy přidali další jezdci Tomáš Mencl, Světlin Douhlevski a především Karel Krejčík, který naskočil o něco později a hned na třetím závodě (čtvrtém v kalendáři) v Otrokovicích se při neúčasti Davida vyhoupl na třetí místo. Podobný výkon, ale o příčku výše obsadil na posledním závodě v Blansku a otevřel si tím dveře ke krásnému pódiovému výsledku v celkovém pořadí.

Uvidíme, jak se s tím popere a jestli Aleš nebo Martin ještě nezamíchají kartami.

Věkové kategorie opanovali kluci Douhlevsští a to David v Juniorech a Světlín v seniorech.

Stock 13,5T

Kategorie Stock 13,5T Muchmore má v letošní letní sezóně taktéž jednoho „krále“. Radko Černohous jun. patří již delší dobu k těm nejlepším jezdcům v kategorii Stock obecně a na dráze je to zřetelné. Pevně si drží své první místo a jde si cíleně za titulem. Druhé místo si taktéž zarezervoval velmi pěkně jedoucí David Měšťan, který se každým závodem přibližuje k těm nejlepším a po krátké přestávce je v plné síle.

O třetí místo bude ještě zřejmě zajímavý souboj a to hned čtyřek jezdců. Nejlépe to zatím má rozjeté Vlastík Šveců, který letos našel způsob „zlehčení“ svého hendikepu a s pomocí dokáže jet jak za svých mladých let. Velmi pěkně se rozjel Filip Bortoli. Díky jasně nastaveným pravidlům doma a ve škole, přístupu otce a pravidelnému tréninku jde velmi nahoru. Matyas Maixner téměř kopií Filipa. Jezdí, jezdí a jezdí a je to velmi znát. Mladé pušky má před sebou Honza Štrof a tento Blanenský mazák ještě určitě neřekl své poslední slovo.

Věkové kategorie vypadají následovně. Žáky vede Matyas Maixner, juniory vede Filip Bortoli a seniory Vlastík Švec.