Příprava na akci Výklopník 2024

Igor Vlahovič

V dnešním článku bych vás rád seznámil s tím, jak probíhaly přípravy na akci RC BAŤÁK den pro rodinu 15.6.2024. Postup je pak hodně podobný pro jiné akce.

Na této akci se dá očekávat poměrně slušný počet návštěvníků a to i s ohledem na lokaci. Technická památka a přístav na baťově kanálu. Areál je u cyklostezky. Předpověď je na krásné počasí. V areálu půjčovna lodí, občerstvení, později i hudební skupina. Program bude bohatý.

Ukázka a půjčování RC modelů bude na ostrůvku, na který se veřejnost po zaplacení vstupného dostane. Tam budu mít s kolegou Michalem DEPO a na místě bude prostor nejen pro modely, ale bude tam nabíjecí centrum včetně techniky pro natáčení a focení celé akce.

A z toho plyne skutečnost, že na akci takového formátu se musí člověk pořádně připravit. Není možné jen naložit do auta všechny RC modely, dojet na místo a hrát si s nimi. Modely pohání baterie, ty se musí nabíjet v průběhu akce. Musí jich být tolik, aby se nabíjelo a mohlo se stále jezdit. K tomu ale jsou potřeba nabíječky s dostatečným nabíjecím proudem a nebo více kanálové nabíjecí soustavy.

Kromě toho co model, to vysílač. A ten je potřeba také udržet v činnosti po celou dobu akce. Ta bude od 10:00 do cca 16:30.

Aby modely vydržely bez újmy na zdraví, auta pojedou na snížený výkon, lodě musí být pod dozorem. Drony taktéž. RC letadla budou na výstavě, v případě zájmu se může menší z nich ukázat na volném prostranství před areálem včetně komentovaného letu.

Takže týden před akcí jsem musel vše koordinovat s Výklopníkem (program, modely nabídka, zajištění místa atd.). Jenže tím to neskončilo.

S ohledem na počet RC modelů. které vlastním a budou v provozu jsem musel vyřešit baterie do vysílačů, kterých je cca 9. Sice mám v každém příslušné baterie, ale budu tam celý den a bude poteba mít náhradní.

Dále pak k modelům, které musí fungovat celý den, je potřeba dostatečný počet baterií. Z testování modelů samozřejmě vím, jak dlouho je schopen model být v provozu a to jak naplno, tak na snížený výkon. Od toho se odvíjí počet potřebných pohonných akumulátorů.

Mám proto několik sad LiPo, LiOn baterií včetně těch, co budou pohánět FPV video vysílače. Použity budou 1S – 4S akumulátory. Mají dostatečnou kapacitu a nebo je jich takový počet, že díky rychlému nabíjení je stačím měnit v modelu.

Přes den tedy pojedou 2 RC lodě a 3 offroad modely. Potom micro RC model auta. Plus občas ukázka RC dronu, RC vrtulníku a na ploše RC letadlo. Ale první dva jmenovaní hrají PRIM.

Díky pomoci společnosti mojerc mám zajištěno následující:

  • modely na akci včetně Traxxas X-Max 1:5 včetně baterií
  • náhradní AA tužkové baterie do vysílačů
  • zapůjčenou dvoukanálovou nabíjecí soustavu
  • na místě budou k dispozici slevové kupóny na odběr zboží

Pak tu máme drobnosti jako sekundové lepidlo, aktivátor, lepící pásky apod. Abych na místě mohl přichytit příslušenství a provádět další úkony spojené s akcí a průběhem.

Jediné co nebude na místě k dispozici jsou náhrandí díly v případě závady nebo nehody. Ale s ohledem na pomalou jízdu se toto nedá očekávat. Na druhou stranu tato akce a po ní následující prověří, co v modelech ve skutečnosti je.

Když k tomu přištu fakt, že bude snaha akci průběžně dokumentovat (s tím mi také pomůže kamarád Michal), tak tu je otázka: budeme se nudit? Odpověď zní: jednoznačně NE.

Ve fotogalerii vidíte co vše mám připraveno. A hlavně nesmím na nic zapomenout. Takže 15.6.2024 na Výklopníku naviděnou.