Open Tour Trutnov 26.11.2011 report

Jiří Svoboda


Letos se podruhé roztočil kolotoč závodů OPEN Tour v Trutnově ve sportovní hale základní školy Rudolfa Frimla. Sedmdesát dva modelů řízených svými piloty se utkalo na poměrně rychlé a plynulé trati. Na tomto závodě se poprvé jelo podle nového rozčlenění kategorií. Placky, které se bohužel opět nejely, a formule zůstaly stejné, ve čtyřkolkách ale proběhla změna. Zachovala se kategorie Hobby, o jejíž podobě se ale nejspíše bude stále jednat. Ostatní tři kategorie, Stock, ProStock a Modified byly sloučeny do kategorie Open. Mnoho závodníků přijelo již v pátek, a tak mohli přes noc pilně trénovat, ovšem tým RC Techniky využil pátečního večera k prohlídce Trutnovských pamětihodností. V sobotu začal závod již tradičně volnými tréninky a po krátké rozpravě se mohlo začít závodit. Jako první přišla na řadu kategorie Hobby.

Kategorie Hobby

V kategorii Hobby od začátku držel prim Milan Wolf a Honza Blahovský. Jirka Ročňák se snažil se svým krásným Porsche, stejně jako Jarda Miler. Toto jsou vše staří závodní matadoři. Jirka Ročňák a Jarda Miler, na rozdíl od ostatních, jezdí s modelem pouze s poháněnou zadní nápravou, i když dnešního závodu v kategorii Hobby se zúčastnil i Franta kačírek s čistokrevnou plackou, samozřejmě s předepsaným pohonem. Vlastně jediným začátečníkem v této kategorii byl Lukáš Sokol, který nakonec obsadil sedmou příčku. Za zmínku ještě stojí Pavel Skalický, patřící k nejstarším závodníkům závodu. Závod nakonec vyhrál Milan Wolf před Honzou Blahovským a Zdendou Benešem. Všichni tři jeli s podvozky Xray.

Kategorie Formule

Formule byla jako vždy pěkná podívaná, závodníci byli rozděleni do dvou finále, kde finále B vyhrál Jirka Ciran před Milanem Maksymovem a Zdendou Hamákem starším. Ve finále A sváděli krásné souboje Lukáš Vopat s Honzou Havlíčkem. Oba zástupci týmu Airspeed dominovali kvalifikaci i finálovým jízdám, v poslední jízdě dne měl ale pevnější ruku na volantu Honza a zvítězil. Na třetím místě jim velice zdatně sekundoval Jirka Ročňák daleko před zbytkem startovního pole. Můžeme se ale těšit na příští závod 17. prosince, kdy se do Trutnova chystají poslední dva mistři republiky Luděk Szostek s Romanem Krejčím, dále pak obě malá Szostčata a novou formuli představí i Zdenda Beneš nebo Jirka Cöger.

Kategorie OPEN

Čtyřkolky kategorie Open se nakonec vešly do pěti finálových skupin, kde se jelo po deseti lidech, jen v poslední byli čtyři závodníci. Finále E nakonec vyhrál Milan Maksymov před Filipem Trnkou, jenž byl sice rychlý, ale trápily ho problémy s technikou. Třetí skončil Jiřík Ciran mladší. V D filále závodila taktéž slečna Anička Hušková, která si vyjezdila nakonec krásné třetí místo, a tak porazila mnoho zkušených závodníků. Před ní skončili veteráni, druhý Jarda Miler a první Pavel Švec.

Finále C už bylo docela rychlé, nejrychlejší ze všech deseti účastníků byl Ondra Polívka, který za sebou nechal na druhém místě velice pěkně jedoucího Honzu Domanského a třetího Martina Nováka. V B finále už bylo mnoho známých jmen, kteří většinou koukali ještě o jedno finále víše, ale závodnická štěstěna rozhodla jinak. Nejrychlejší byl nakonec mladý rychlík Jirka Vyšín, který musel odolávat náporu veterána Míry Červa a třetí místo tohoto finále získal Honza Hrdlička.

Nejrychlejšímu finále vévodil samozřejmě kdo jiný než Péťa Grof, který si s ostatními doslova pohrával. Druhý flek si nakonec poměrně jednoduše pojisti Míša Blahovský a o třetí svedl vítěznou bitvu s Víťou Holou David Kukla.

Na závěr proběhlo vyhlášení výsledků, kde byli odmněňováni nejlepší závodníci v kategoriích, v případě kategorie Open byli odměněni i první tři všech finálových skupin.

Kompletní výsledky jsou zde.

Nyní se již můžeme těšit na speciální Vánoční závod OPEN Tour, který se jede tradičně poslední sobotu před Vánoci. Vyzdobená hala i se stromečkem a koledami na pozadí parádního závodění bude připravena 17. prosince:-)

Přihlášky a další informace o závodech OPEN Tour jsou na stránkách RCA Trutnov.