Bohemia West Cup 5. závod report

Ing. Miroslav Novák


27. května 2012 uspořádal  Automodelářský klub SMČR z Chebu na překrásném autodromu s asfaltovým povrchem v Kucínech u Přeštic další, již  5. ročník novodobé VELKÉ CENY  RC AMK CHEB. Soutěž se jela s grantovou podporou města Chebu a rovněž jako 5. závod tolik populárního seriálu  BOHEMIA WEST CUP 2012.

Musíme poděkovat Zdeňkovi Čechurovi a Jílovci Svobodovy  za projednání a následně zajištění možnosti uspořádání naší tradiční automodelářské soutěže na jiném autodromu než u nás na naší dráze v Lubech u Chebu.

Počasí se nám povedlo, protože oproti sobotě, kdy bylo neskutečně horko na přímém slunci, jsme v neděli z Chebu vyjížděli s drobným jemným deštěm v zádech. Čím jsme se dostávali blíž k Přešticím , drobný déšť  ustal  a na dráze nás přivítal mírný opar, prostě počasí akorát na závody.

Proti minulosti jsme měli pro závodníky připravenu významnou změnu, a to použití měření  AMBRc na personální čipy s možností si je půjčit přímo od pořadatele na místě.     Technická příprava nás sice malinko potrápila, ale zase měli soutěžící čas si dráhu vyzkoušet, nastavit  si geometrii podvozků.  V zázemí autodromu výborně fungoval bufet obsluhovaný místními , za což jim všichni skládáme poklonu.

Do hlavního závodu se přihlásilo 19 soutěžících v kategorii E 1: 10 Touring Car  a opět jsme zahájili sezonu se spalovacími desetinami.  Do závodu se přihlásilo 5  závodníků.

I když jsme začali relativně těsně před dopolednem, podařilo se nám vhodně zvoleným režimem soutěže , přestávek apod. nastavit  takový průběh, že jsme odjeli všech 6 kol  ve č skupinách elekter , ale i 3 jízdy a 30 minutové finále v čuďácích.

Jak je již zvykem pro vítěze byli připraveny diplomy a malé ceny formou pohárů v každé kategorii. Protože se soutěž jela nejen jako „Velká cena“ ale i jako 5. závod započítávaný do letošního seriálu Bohemky, byl o účast zájem a proto se také závodu se z první patnáctky průběžného pořadí zúčastnilo závodu 10 závodníků.  Na to, že to byl první letní závod  jsme s účastí byli spokojeni.

Výkony jednotlivých závodníků, z té vrchní části tabulky se pohybovali na úrovni  21-22 kol  najetých v jedné jízdě.  V našem seriálu se do konečného pořadí započítávají  součtem  čtyři nejlepší výkony  ze 6 odjetých kol. Nejezdíme rozjížďky  a podle průběhu závodu se snažíme v polovině přerozdělit soutěžící do nových skupin  podle dosavadního průběhu jejich výkonů na trati. Po velmi vyrovnaném výkonu zvítězil v Kategorii elekter  Michal  Kneys z Plzně s 89 koly. Druhé místo se ztrátou 2 kol obsadil loňský absolutní vítěz Bohemky Michal Chamula z DDM  Chomutov, který jen o několik desetin sekundy porazil třetího v pořadí Zdeňka  Čechuru  z CL RC Plzeň . I na dalších místech byly dosažené výkony velmi vyrovnané. Čtvrtý Miroslav Vadlejch ml. z MCRT Strakonice  ztrácel na třetího 1 kolo.

Vyrovnané souboje předvedli na dalších místech také Ondra Čechura z CL RTC Plzeň a Martin Sýkora z Přeštic, kteří opět najeli shodný počet kol , a to 35 kol. Nakonec byl na 5. místě lepší Ondra . I dále byly výsledky vyrovnané  mezi 8. místem a 14. místem byl rozdíl jen 2 kola.

V kategorii 1:10 IC  jsme se snažili po zimě oživit naše spalováky. Dařilo se nám to různě, spíš však byly potíže s udržením modelů v přípravném čase před startem v „Aktivním stavu“ , tj. nastartované a schopné ihned vyrazit.  S nastavením se pořád ještě budeme trochu trápit, ale do příště se vše určitě hodně zlepší.  Tuto kategorii vyhrál  Zdeněk Čechra, krerý najel za 30 minut 118 kol. Na druhém místě sse 108 koly dojel Ondra Čechura, oba z CL RC Plzeň. .  3.místo vybojoval s nově postaveným SERPENTEM  Kája Mraček z Chebu. Bylo zajímavostí,  že 3 z 5 modelů byly Serpenty.

Co říci závěrem ?  Myslím si, že se“VELKÁ CENA  RC AMK CHEB „ klukům líbila a že příští měsíc 1. července se zde v Kucínech opět sejdeme  na již 6. závod BWC  2012.Poděkování platí i dvojici obětavých rozhodčích v čele s M.Kneysem.

Výsledkové listiny 5. závodu  a průběžné pořadí  seriálu Bohemky  jsou ke stažení na našich klubových stránkách www.rc-amk-cheb.estranky.cz