Yokomo GT 12 hodin Blansko 2012 nepojede.

Igor Vlahovič


Náš tým, jak jste si mnozí všimli, již testoval podvozek Yokomo GT 1/12 na dráze v Blansku. Provedl tak test a přípravu na nadcházející závod 12 hodin. Předem bylo jasné, že výsledek hlasování o změně pravidel není jasný a to se i potvrdilo.

Včera jsem obdržel od ředitele závodu zprávu, že start není v současné době možný. Jedním z důvodů byla změna pravidel těsně před závodem. Dalším důvodem je i nižší hmotnost modelu. Další důvody sděleny nebyly.

Tyto skutečnosti a závěr je potřeba plně akceptovat. To však nic nemění na skutečnosti, že tým Masters pojede připravený podvozek Serpent S100. Ten již tým také testoval ve Slavkově u Brna a i zde je vše připraveno na 100%. Také zde budeme kroužit déle jak 45 minut na jednu baterii. A opět půjde o pohodovou záležitost.

V každém případě Yokomo GT má před sebou budoucnost. A vytvalostní závody jsou pro tento model jako stvořené. My jsme zjistili, že jde v každém případě o pohodovou jízdu, dlouhou dobu kroužení a skutečně to vypadá velmi reálně.

Na základě výše uvedených skutečností jsme upravili náš týmový profil :-).