YOKOMO GT se stává součástí MIBOSPORT Cup winter 2012/13

RCmedia.cz


Jsme potěšení, že můžeme oznámit připojení seriálu závodů YOKOMO GT k již tak prestižnímu seriálu závodů rádiem řízených modelů, jako je MIBOSPORT Cup. V rámci MIBOSPORT cup winter 2012/2013 mimo již nově zařazeného seriálu YOKOMO GT se představí závody v kategoriích on-road: MODIFIED, STOCK zero 17,5T a FORMULE a v kategorii off-road: 4WD BUGGY a 2WD BUGGY.

Co nového MIBOSPORT Cup winter 2012/2013 přinese?

V první řadě to bude zařazení kategorie YOKOMO GT a nový partner jimž se stala světoznámá značka LRP vyrábějící RC techniku.

V kategorie Stock zero 17.5T bude předepsán motor LRP X12 Stock Spec 17.5T.

Od pátého závodu bude na on-road dráze instalován zcela nový koberec poněkud jiné barvy než dosud používaný a současně s tím se změní značení – vymezení obou závodních drah. Off-road dráha se dočká nových skoků. Poháry si z každého závodu nově odveze celá desítka nejlepších a vítězové jednotlivých finálových jízd. Novinkou bude i webkamera pro online sledování závodu na MyRCM. Tréninky den před závodem budou na on-road dráze měřené.

To nejlepší z MIBOSPORT Cup zůstává neměnné!

Stejně jak tomu bylo v předchozích letech zúčastní se závodu jako host mistr Evropy Ronald Völker. Samozřejmě budou k dispozici dvě samostatné dráhy, on-road rozměr 30x20m a off-road 30x16m. Nemění se ani pneumatiky pro kategorie Modified a Stock zero 17.5T: LRP CPX. V pátek tedy den před závodem bude možné trénovat. Pro depa závodníků a jejich doprovodu bude zajištěno dostatek místa včetně zrcadlového sálu. Veškerá klání na obou drahách budou pod bedlivým dohledem jak rozhodčích, tak i ředitele závodu Michala Boka. O přesnou a spolehlivou časomíru se postará Vojta Novický.

Opět hodnotné ceny a nikdo neodjede s prázdnou

Technická pravidla YOKOMO GT:

• podvozek Yokomo GT s libovolnou originální karoserií
• originální karoserie Yokomo GT
• originální Yokomo pneumatiky, které jsou součástí stavebnice – přední M (Medium) v zadní S (Soft)
• originální disky Yokomo ve všech různých barevných provedení a designech
• motor LRP Vector X12 Stock Spec 17.5T, k dostání za cenu 1 500 Kč
• na motoru jsou zakázány jakékoliv úpravy, používání jiných rotorů, hliníková čela apod.
• povoleno pouze základní časování motoru viz. FOTO
• originální pastorek 17T, který je součástí stavebnice
• regulátor v režimu zero boost „blikající mód“ libovolného výrobce
• baterie max. 7,4V LiPo, LiFe, NiMh, NiCd v pevném netříštivém obalu
• mazání na pneumatiky libovolné bez zápachu
• na podvozku jsou zakázány jakékoliv úpravy a povoleny pouze originální díly Yokomo: http://www.teamyokomo.eu/yokomo-europe/eshop/11-1-GT-Series/29-2-Spare-Parts-GT
• povolen pouze optický tuning, který neovlivňuje jízdní vlastnosti podvozku, seznam tuningu zde: http://www.teamyokomo.eu/yokomo-europe/eshop/11-1-GT-Series/28-2-Option-Parts-GT
• všechny omezení jsou pro naprostou vyrovnanost této kategorie
Bodování:
– z osmi závodů se započítává nejlepších 5 do celkového bodování.
– v jednotlivých závodech se dle umístění přidělují body následovně: 1.místo…99 bodům, 2.místo…98 bodů atd.
– On-road: za TQ/pole-position, nejrychlejší kolo a vítězství v jakémkoliv finále + 1 bod
– Off-road: za TQ/pole-position a vítězství v jakémkoliv finále + 1 bod
Organizační pravidla:
Přihlášky k závodům do jednotlivých kategorií bude možné odeslat do 18:00 hod den před závodem. Dodatečné přihlášení po tomto termínu bude možné, ale se sankci +100 Kč ke startovnému.
Trénink bude možný vždy den před závodem od 18:00 (on-road) od 19:00 (off-road) do 24:00. Vstup do haly v tréninkový den, tedy  před závodem od 17:00, areál bude připravován od 13:00 hod.
V den závodu bude vstup do haly otevřen v 7:00 hod. pro volný trénink do 8:45. Ranní trénink bude organizovaný členy týmu pořadatelů.
Závody se pojedou systémem 3x kvalifikace a 3x finálové jízdy, ze 3 kvalifikací jsou započítávány dva nejlepší výsledky systémem bodů. Při shodě bodů ve finále rozhoduje postavení na startu. Finálové jízdy se uskuteční pouze v případě účasti tří a více jezdců.
Pořadatel nezaručujeme stoly pro všechny zúčastněné a nebude provádět rezervace!
Ceny ze závodů si odvezou všichni:
Na každém závodě získají první tři jezdci kategorie YOKOMO GT některý z optických tuningů pro vylepšení svého modelu.
Každý, kdo se zúčastní poprvé seriálu získá při prezentaci cenu…
Všichni, kteří odjedou min. 6 závodů získají na závěr cenu…
Vítězové jednotlivých kategorií získají památeční cenu…
V kategorii Modified (kdo odjel min. 6 závodů) bude losováno o hlavní cenu podvozek Yokomo BD7
V kategorii Stock (kdo odjel min. 6 závodů) bude losováno o 2 hlavní ceny – podvozek Yokomo BD7 a regulátor LRP Flow WorksTeam.
V kategorii Yokomo GT (kdo odjel min. 6 závodů) bude losováno o 2 hlavní ceny – Yokomo GT setup a regulátor LRP Flow Competition
V kategorii 4wd buggy (kdo odjel min. 6 závodů) bude losováno o hlavní cenu podvozek Yokomo B-MAX4 World Spec
V kategorii 2wd buggy (kdo odjel min. 6 závodů) bude losováno o hlavní cenu podvozek Yokomo B-MAX2
Bude vyhlášen celkový vítěz a to součtem bodů z kategorií Touring Car Open a 4wd Buggy
Kalendář závodů Yokomo GT v rámci MIBOSPORT cup winter 2012/2013:
1. 27.10.2012
2. 11.11.2012
3. 01.12.2012
4. 29.12.2012
5. 12.01.2013
6. 09.02.2013
7. 23.02.2013
8. 16.03.2013
MIBOSPORT
Firma zahájila svou činnost v roce 2008 kdy se stala výhradním distributorem modelářské firmy Speed Passion do České republiky. V současné době je výhradními distributory značek: MR33 (Marc Rheinard Products), Shepherd, ABEC35, Sonic pro Českou Republiku a značky Yokomo pro střední, severní a východní Evropu.
Firma Mibosport navázala úzkou spolupráci s bratry Rheinardovými a také rodinou Schäferových, která vyrábí podvozky Shepherd. Nejužší spolupráci ovšem navázala s firmou Yokomo, u které se mimo jiné podílí i na vývoji nových produktů. Od svého vzniku v roce 2008 firma Mibosport pořádá závody RC modelů. Jen v minulé zimní sezóně navštívilo závody 220 jezdců z 6ti zemí. Početným startovním polem tak i vysokou kvalitou jezdeckého složení se stal seriál závodů MIBOSPORT Cup největším  nejen u nás, ale zařadil se i mezi několik málo prestižních evropských podniků.
Yokomo
Tradiční japonský výrobce rádiem řízených modelů aut, který se specializuje pouze na elektrické modely. Značka Yokomo je největším výrobcem RC drift produktů na světě. V závodní sféře značka vyrábí jak podvozky pro kategorie onroad, tak i offroad a je několikrát mistrem světa. Největší osobností RC modelů aut je legenda Masami Hirosaka, který se neustále spolupodílí na vývoji podvozků Yokomo.
Důležité odkazy:
Fotogaleriehttp://www.rcmedia.cz
Zdroj úvodní foto: RCmedia.cz/Šárka Tomanová