YOKOMO se chystá do Brna

RCmedia.cz


Mílovými kroky se přiblížil poslední demonstrační, pozvánkový závod YOKOMO GT, který se pojede v sobotu 22.9.2012 již v rámci MIBOSPORT Cup na dráze v Brně – Bosonohách.

Nejdůležitější a také nejzásadnější změnou oproti předchozím dvěma testovacím a demonstračním závodům v Brně a Blansku bude plné uplatnění technických a sportovních řádů, tak jak budou aplikovány v mistrovských závodech YOKOMO GT v zimní halové sezóně.

Michal Bok, promotér YOKOMO GT a MIBOSPORT Cup: „V předešlých závodech jsme měli dostatek příležitosti získat potřebná data a hodně jsme komunikovali se samotnými závodníky, tak abychom připravili zajímavé a rovné podmínky pro závodění. Nyní již budeme závodit s jednotným motorem a jeho nastavením, toto se týká i jednotných pneumatik a samozřejmě i nastavení regulace na Zero Boost.“ A dále dodává: „Nepočítám s tím, že by se na brněnské dráze objevilo dvacet gétéček, stále jde o demonstrační závod nezapočítávaný do žádného seriálu, ale na zimní závody se s takovým startovním polem dá rozhodně počítat.“

GT závodění je hlavně o vytrvalosti a toto bude platit i v YOKOMO GT seriálu. Kromě prodlouženého jízdního času v mistrovských závodech připravil promotér pro všechny účastníky jednu lahůdku. Jako poslední položka závodního programu MIBOSPORT Cup včetně YOKOMO GT bude 29.12.2012 ještě extra osmihodinový vytrvalostní závod tříčlenných týmů započítávaný do celkového hodnocení YOKOMO GT.

Michal Bok, promotér YOKOMO GT a MIBOSPORT Cup: „Osmihodinový vytrvalostní závod YOKOMO GT lze též nazvat jako „silvestrovský“ i když půjde o body do celkového hodnocení věřím, že bude pro všechny skvělou zábavou, kdy i největší soupeři spojí své síly v tříčlenných týmech a budou bojovat za co nejlepší výsledek jak pro sebe tak i celý tým.

Již nyní jsou přihlášeny do tohoto vytrvalostního závodu tři týmy a je na samotných závodnících aby si své týmy sestavili a podali přihlášku“.

Kalendář závodů Yokomo GT:
1. 27.10.2012
2. 11.11.2012
3. 01.12.2012
4. 29.12.2012 + extra Endurance 4 hod.
5. 12.01.2013
6. 09.02.2013
7. 23.02.2013
8. 16.03.2013
MIBOSPORT

Firma zahájila svou činnost v roce 2008 kdy se stala výhradním distributorem modelářské firmy Speed Passion do České republiky. V současné době je výhradními distributory značek: MR33 (Marc Rheinard Products), Shepherd, ABEC35, Sonic pro Českou Republiku a značky Yokomo pro střední, severní a východní Evropu. Firma Mibosport navázala úzkou spolupráci s bratry Rheinardovými a také rodinou Schäferových, která vyrábí podvozky Shepherd. Nejužší spolupráci ovšem navázala s firmou Yokomo, u které se mimo jiné podílí i na vývoji nových produktů.
Od svého vzniku v roce 2008 firma Mibosport pořádá závody RC modelů. Jen v minulé zimní sezóně navštívilo závody 220 jezdců z 6ti zemí. Početným startovním polem tak i vysokou kvalitou jezdeckého složení se stal seriál závodů MIBOSPORT Cup největším  nejen u nás, ale zařadil se i mezi několik málo prestižních evropských podniků.
Yokomo
Tradiční japonský výrobce rádiem řízených modelů aut, který se specializuje pouze na elektrické modely. Značka Yokomo je největším výrobcem RC drift produktů na světě. V závodní sféře značka vyrábí jak podvozky pro kategorie onroad, tak i offroad a je několikrát mistrem světa. Největší osobností RC modelů aut je legenda Masami Hirosaka, který se neustále spolupodílí na vývoji podvozků Yokomo.