4. závodní víkend v Rychvaldu

Luděk Szostek


4. RC víkend v Rychvaldě – neděle On Road

V neděli se prohání po koberci v rychvaldské tělocvičně modely cestovních vozů, formulí, prototypů.

Účast bývá v neděli menší než v sobotu s offroudy, ale kolem čtyřicítky kvalitních závodníků slibovalo pěkné závody. Tentokrát bylo nejméně Formulí, třetí dojel Jan Koniarik, druhý Roman Kavan a těsně před ním dojela Mája Szostková. (všichni Tamyia).

Další kategorií, kde to je na jednu skupinu jsou Openy, celkem devět modelů bojovalo na trati. Nejrychlejší byl Jakub David (Yokomo), Karel Kratochvíl druhý ( Xray)  a třetí Patrik Satinský (Yokomo). Moc pěkně jeli naši mladíčci Kuba Zapletal a Matěj Matlák.

Při pohledu na startovní listinu placek tedy GT, bylo jasné,že stupně vítězů si musíme zasloužit. Dojel jsem 4 vteřiny za vítězem kvalifikace a na startu mi patřila čtvrtá pozice. Finálovky byly velmi vyrovnané a malá chyba znamenala propad minimálně o pozici. Zvítězil Ondřej Kulhánek (Xray), druhý Libor Holub (Corally), třetí Luděk Szostek ( Corally). Finále-B Radim Hruška.

Nejoblíbenější kategorií neděle jsou bezesporu Hobíci, dvě skupiny modelů se stejným motorem a převodem . Někdy mám pocit, že soutěžící mačkají plyn tak silně, že rozlomí vysílač :-). Když se za někým  honíte celou finálovku a když ho dojedete na metr tak blíž už to nejde. Tak jako za Tomášem Rajdusem (Schumacher) ve finále A se honili všichni. Opravdu je na co se dívat, když se 2. Jura Hrabec (Tamiya) snaží předjet 1.Tomáše a přitom na něho útočí 3. Pavel Szostek(HB Cyklon), nebo Rostík Zapletal(Lossi).

Poměrně hodně se v depu mluvilo o MČR, které bude koncem března ve Rtyni v Podkrkonoší, vypadá to na hojnou výpravu do čech. Jen s GT jede od Ostravy minimálně pět, co chtějí být na bedně. Formulí zatím čtyři kusy. Openy nevím, ale asi taky čtyři a hobíci minimálně tři. Ti co ještě nejsou rozhodnutí by neměli váhat, budou to totiž super závody 🙂

Fotografie ze závodu

První víkend v Rychvaldě čaute.

4. RC víkend v Rychvaldě – sobota Off Road

Sedm strojů SC se postavilo na start, nejrychlejší byl Matěj Matlák (Durango), druhý dojel Lukáš Kyjevský (Lossi) a třetí Filip Rajdus(HPI).Nevedlo se Aleši Bidovskému, nejprve ho zradila technika a poté dostal trest šrtnutí jízdy za opuštění tribuny během jízdy. Aleš je šikovný pilot a ztrátu bodů určitě dožene příště.

Trucků závodilo pouze šest, kdysi velmi oblíbená kategorie a dnes je jen o jedné skupině. To, ale neznamená, že by se na trati nebojovalo, první Aleš Hornsteiner  nadělil soupeřům minimálně jedno kolo. Za ním to bylo vždy napínavé, Petr Záhumenský dojel druhý o pouhou vteřinku před Martinem Raškou.

Druhou nejobsazenější kategorií jsou buggy 2WD, 23 speciálů na trati. Pryč jsou ty doby kdy se na startu finále A postavilo osm modelů Schumacher, dnes je startovní pole pestré.

1.Samuel Cienciala (Shumacher)

2.Roman Pudich (PR)

3. Tomáš Koudelka (Durango)

4. Petr Olišar (PR)

5. Martin Zvára ( Yokomo)

6. Jožo Nováček (Lossi)

7.Radim Hruška (Durango)

8.Roman Kavan (Schumacher)

Finále B 1. Jakub Zapletal (Durango), Finále C Lukáš Kyjevský (Lossi)

Jasně nejoblíbenější kategorií jsou buggy 4WD, 30 startujících. Přijel se na nás podívat a zároveň si zajezdil ve finále D Jarda Kopecký st..Poprvé s buggy a vítězství ve finále D mu uniklo o 5 vteřin. Jardo fakt pěkné.Déčko vyhrál Jakub Grac (Caster). Finále C- Jakub Mader (Durango),Finále B- Jakub Zapletal (Durango). Dalo by se napsat,že do Áčka se dostanete jen s Durangem, z osmi jelo finále A sedm, jediný stroj jiné značky bylo Yokomo(moje:-)). Tomáš Kubica opět zvítězil, využil startu z první pozice, využil toho,že se za ním bojovalo o každý milimetr dráhy a v klidu si najel o kolo víc než soupeři. Druhý dojel Já a třetí Míra Jurenka, využili jsme dětské nerozvážnosti soupeřů a když se prali o milimetry, my se drali kupředu :-).

Polední pauzu nám spestřil Jan Matros šílenou akrobacií s vrtulníkem opravdu dech beroucí pilotáž. Děkujeme

Ukázka skvělé pilotáže vrtulníku: Letová příprava, pilotáž, pilotáž 2

Fotografie ze závodu