Open Challenge Brandýs 2012/2013 info

Jan Domanský


Vážení závodníci,

pozorným čtenářům je již z nadpisu patrné, že proti minulým závodům bude něco jinak. Ano je to pravda. Dnes Vám můžeme prozradit, že v minulém týdnu jsme prožívali hodně nepříjemnou situaci, kdy nám provozovatel sportovního centra v Brandýse oznámil, že nám nemůže poskytnout halu na Naše závody, „protože tam má jinou akci“, a že si máme zvolit jiné datum. Vzhledem k tomu, že termíny jsme měli od podzimu garantované a písemně potvrzené, tak jsme mysleli, že jde o žert. Nebylo tomu tak, a nám nezbylo nic jiného než se snažit zajistit jiné prostory, tak aby bylo možné závod v daném termínu uspořádat. Kdo někdy zkoušel v rozjeté sezoně shánět odpovídající sportovní halu s celovíkendovým pronájmem ví o čem mluvím. Termíny jsou pevně nasmlouvané a změny v nich nemožné (to šlo akorát v Brandýse, bohužel na náš úkor 🙁 ). Když už se zdálo, že prostě prostory neseženeme, usmálo se na nás štěstí v podobě haly TJ Praha Ruzyně. Hala o rozměrech 50×24 metrů s parkovištěm a dobrým přístupem, možností ubytování a stravy. Jinými slovy dnes z našeho pohledu nutný pořadatelský standart. Jak ale říká staré české přísloví „všechno zlé je k něcemu dobré“. Hala v Brandýse byla sice co se RC závodů týče „kultovní“, ale rozměrama dráhy malinko zaostávala. Hala v Praze-Ruzyni je rozměry nadprůměrná, dostupná ze všech stran po pražském okruhu, takže není potřeba se proplétat vnitřní Prahou. Dostatečný prostor Nám umožní nejen dostat rozměry dráhy na přívlastek „nejvetší v ČR“, ale zároveň Vám poskytne dostatečně prostorné depo přímo u okruhu. Galerie – ochoz, ze kterého se bude pilotovat je přístupný přímo z prostor haly a není tedy nutné nic obcházet. Jedinou změnou pro Vás tedy bude cíl Vaší cesty, který je na adrese Praha-Ruzyně, ulice Drnovská 19/43. Věříme, že prostory, které jsme zajistili se Vám budou líbit a budete spokojeni. Na obrázku níže máte veškeré potřebné informace k přístupu a parkování v nové hale.

Toto ilustrační foto dráhy je již tedy minulostí a vy se můžete těšit na koberec, který bude o 6 metrů širší. Určitě se nám tak otevírá prostor pro postavení nejen technické, ale i rychlé dráhy. Na této ploše vám budeme moct připravit dráhu, která svými rozměry splňuje běžné evropské parametry.

Na samotném průběhu závodního víkendu se nic nemění. V pátek jako vždy postavíme trať pro Onroad závody a vy si kolem 21:30 – 22:00 budete moci bezplatně zatrénovat a připravit se tak na sobotní závod. Tak jako na minulém závodě budete mít možnost pro sobotní Onroad závod zapůjčení modelů DARE RC s karoserií PEUGEOT 207 nebo 208. Kategorie HOBBY PEUGEOT Cup, která je určena především pro naprosté nováčky, nebo ty, kteří nevlastní svůj model pokračuje a nováčci si mohou i nadále plnit krevní oběh adrenalinem ze závodní jízdy.

Rovněž i vy všichni, kteří budete mít svůj model splňující podmínky jízdy v hobbíkách a navíc budete mít model vybavený touto karoserií máte možnost bodovat a poprat se o bednu v PEUGEOT Cupu. Pro zájemce jsme připravili k zapůjčení 20 kompletních modelů za částku 600,- Kč včetně startovného. Pro ty kdo nebudou mít vlastní nabíječku a přijedou opravdu „s rukama v kapsách“ pak bude opět připraveno i nabíjecí centrum tak, abyste byli schopni nabít pohonné akumulátory a mohli v pohodě odjet další jízdy. Část připravených podvozků DARE RC je zájemci opět zamluvena, takže vy co ještě váháte a nemáte připravený model pro tuto kategorii, která Vás třeba oslovila kontaktujte Nás. První cupový závod v ČR pořádaný se srovnatelnou technikou tedy pokračuje, a jeho osud je především na Vás závodnících. Nováčci si zde mají možnost vyzkoušet co to je závodit a vy co nemáte chuť na závodech věčně laborovat s nastavením podvozků nebo nezvládáte rychlejší modely ať už díky zkušenostem nebo věku máte možnost si rovněž pohodově zajezdit s minimálními náklady. Všichni závodníci, kteří přijedou na závod již v pátek nebo v sobotu večer mají možnost ubytování v hotelu a příznivou cenu. Jenom připomínáme, aby jste si nezapoměli ubytování včas zarezervovat. Oproti závodům v Brandýse si sebou budete muset tak jako na jiných závodech přivézt stolek a židličku. Prodlužovák a přezůvky jsou pak samozřejmostí.

Po ukončení závodů Onroad bude ihned v sobotu večer chystána dráha pro nedělní závod Offroad. Vzhledem k velikosti haly můžeme potěšit i závodníky této kategorie, především pak osmičkáře, že dráha bude postavena také na větším prostoru, a tím si s svými „mazlíčky“ užijete zcela jistě daleko více zábavy. Ilustrační obrázek dráhy z Brandýsa si tedy rozšiřte o další 4 metry a plocha zátěžového koberce tak bude 35×20 metrů, což je v České republice největší indoor plocha na které se offroady jezdí.

Vy kdo si bude chtít zatrénovat na tyto závody budete tak moct v průběhu sobotního večera po jejím dostavění. Kdo se zúčastnil některého závodu offroadů nám jistě může potvrdit, že dráha je postavená s ohledem na maximální bezpečnost nejen modelů, ale i Vás jezdců a nasazovačů, tak aby se minimalizovalo nebezpečí případného zranění. Dráha je postavená na speciálním zátěžovém koberci a atraktivitu skoků nebo tzv. paraboly si již mnozí v Vás na našich závodech vyzkoušeli. Na minulém závodě pak přibylo ještě křížení dráhy, které si všichni jezdci velice pochvalovali. Tak jako pro ONROAD závody, tak i na OFFROADY je NUTNÉ si sebou kromě prodlužováku a přezůvek přivézt i vlastní stolek a židlicku !!!!

Tribuna pro jezdce je v hale v Ruzyni na balkonu – chceteli ochozu, který je přístupný z prostoru haly. Nemusíte tak nikde nic obcházet a z depa vystoupáte rovnou na tribunu, kde bude mít každý opravdu dostatek životního prostoru. Ilustrační obrázek je již tedy minulostí a tribuna dána na odpočinek. 🙂

Občerstvení je zajištěno v restauraci, která je součástí haly. Vy co hledáte pak ještě víkendové poklábosení mimo závodní areál si jistě najdete v okolí haly nebo dál v hluboké Praze dostatek možností jak vyplnit nekonečnou předzávodní noc :-)))….

Závěrem tedy krátké shrnutí:
Prostorné depo pro závodníky, z kterého vidíte na dráhu. Židle, stolky, prodlužovací kabely a přezůvky si přineste sebou. Občerstvení v restauraci včetně teplého jídla zajištěno. Náhradní díly na modely SERPENT, Team Durango  XRAY,DARE RC a Associated budou k dostání přímo na závodech a rovněž tak běžné modelářské příslušenství (pneu, mazání, karoserie, elektronika….). V případě dotazů či jakýchkoli nejasností Nás neváhejte kontaktovat na telefon 773 333 333 (Honza Domanský) nebo na email: jan@domansky.cz .

Takže vy co se chcete o víkendu 1. – 3. 3. 2013 pohodově bavit začněte chystat svoje modely a pak už Vám zbývá pouze nacvakat do navigace adresu Drnovská 19/43, Praha a vyrazit za zábavou…

Na viděnou s Vámi v nové hale se těší tým pořadatelů

Vice na Profimodel.cz