O celkovém vítězi je již rozhodnuto

RCmedia.cz


V sobotu 23.2.2013 se jel další závod Yokomo GT Series v rámci mezinárodních závodů MIBOSPORT Winter season 2012/2013 v aréně hotelu SPORT-V-HOTEL v Hrotovicích.

Od první rozjížďky se spekulovalo zda Igor Vlahovič najde přemožitele a oddálí se tak korunovace šampióna. Ovšem Igor neponechal nic náhodě a od začátku pěkně „zatlačil na pilu“ 23 kol s dojezdovým časem 5:09.862 nikdo nepřekonal. Šest desetin na Igora ztratil druhý v kvalifikaci Ladislav Mlčák a třetí Marcel Dostál ztrácel již tři vteřiny na pole-positon.

První dvě finálové jízdy byly poněkud nervózní s více kontakty a souboji o pozice z čehož nejvíce vytěžil právě Igor Vlahovič startující z nejvýhodnější, tedy první pozice na startovním roštu a obě finálové jízdy vyhrál. Třetí finálová jízda patřila dvojici Marcel Dostál a Ladislav Mlčák, kteří celému startovnímu poli poodjeli a sváděli spolu velmi krásný souboj až na cílovou čáru, kterou protnul jako první Marcel Dostál a zajistil si tak vítězstvím druhé místo v tomto závodě. Druhý skončil Ladislav Mlčák, třetí Martin Zvára st. a až na čtvrtém místě dojel Igor Vlahovič.

Výsledky závodu:

1. Igor Vlahovič
2. Marcel Dostál
3. Ladislav Mlčák
4. Martin Zvára st.
5. Patrik Dworschak
6. Vojtěch Flek
7. Oldřich Groch
8. Jiří Toman
9. Erik Margony
10. Jiří Groch
11. Zdeněk Ajmut

Hlasy jezdců bezprostředně po dojetí závodu:

Igor Vlahovič, první místo, vítěz Yokomo GT Series: „Jsem velice rád, že se mi podařilo zvítězit v tomto závodě a mohu tak předčasně slavit titul. Ovšem vlastní závod i díky vědomí toho, že když vyhraji můžu již slavit titul, bylo tak trochu svazující a závod to byl velice těžký. Již kvalifikace ukázaly, že Marcel Dostál se s autem natolik sžil, že byl schopen zajet nejlepší kolo kvalifikace a Ladislav Mlčák svými rychlými časy mě málem připravil o pole-positon. Ve finálových jízdách jsem volil spíše defenzivnější stopu, tak abych si udržel vedení což je obrovská výhoda při předjíždění jezdců o kolo. Na druhou stranu je škoda, že někteří jezdci ignorují pomyslné modré vlajky a nenechají předjet všechny bojující soupeře, neboť souboje na dráze o pozice je to to pravé koření celého závodění. I když je o celkovém vítězi rozhodnuto, těším se na poslední závod.

Marcel Dostál, druhé místo: „Ze začátku se mi příliš nedařilo, jak jsem si představoval, posléze jsem doladil set-up a pak již to bylo velmi příjemné svezení. Zvláště pak poslední finálová jízda, kdy jsme bojovali s Ladislavem Mlčákem celých 8 minut a kdy rozdíl nebyl nikdy větší než pár metrů. Škoda, že správný set-up jsem nenastavil dřív, mohlo to být ještě lepší. A příště, bude-li k dispozici auto, jel bych samozřejmě rád.

Ladislav Mlčák, třetí místo: „Skončil jsem na standardním třetím místě, já to asi jinak neumím a je jedno kdo je přede mnou. Poslední finálovka byla naprosto úžasná, od startu až do cíle jsme bojoval s Marcelem Dostálem o vítězství. Bohužel Marcel byl ve finiši prostě lepší. Naproti tomu první a druhé finále jsem si moc neužíval díky soubojům s jezdci co byli o kolo a více vzadu, o tom by závody moc být neměly.

Patrik Dworschak, VIP: „GT auto je hodně jednoduché a to mě tedy hodně zaujalo. V podstatě je bezúdržbové, což je pro mě velmi důležité 🙂 dále bych chtěl říci, že za málo peněz si užije závodník hodně legrace, prostě to auto je zábavný, baví mě. Finále na 8 minut je úžasná věc, za mě by se mohlo jet i minut deset.

Michal Bok, promotér YOKOMO GT Series a MIBOSPORT Cup: ”Dnešní závod jako by měl dvě tváře. Ta odvrácená to byla první a druhá finálová jízda, kdy se bojovalo velmi urputně a nebojím se to říci občas až za hranou, musím však připustit, že profil trati nebyl úplně šitý na míru těmto 2WD GT vozům.

Na druhou stranu všechny i mě nadchnul souboj Marcela Dostála a Ladislava Mlčáka ve třetí finálové jízdě, kdy bojovali od startu až do cíle. I všichni ostatní piloti bojující o pozice jeli velmi dobře a přitom ohleduplně. Myslím si, že třetí finále přeci jen zastínilo případné chmury z předchozích jízd.

O celkovém vítězi Yokomo GT Series je rozhodnuto a přestože nás čeká ještě jeden závod, chtěl bych pogratulovat Igoru Vlahovičovi k zisku titulu. Těším se na poslední závod a na slavnostní vyhlášení vítězů nejen Yokomo GT Series, ale i ostatních sérií v rámci MIBOSPORT Winter season 2012/2013.

Kalendář závodů Yokomo GT:

1. 27.10.2012
2. 11.11.2012
3. 01.12.2012
4. 29.12.2012 + Endurance
5. 12.01.2013
6. 09.02.2013
7. 23.02.2013
8. 16.03.2013

MIBOSPORT

Firma zahájila svou činnost v roce 2008 kdy se stala výhradním distributorem modelářské firmy Speed Passion do České republiky. V současné době je výhradními distributory značek: MR33 (Marc Rheinard Products), Shepherd, ABEC35, Sonic pro Českou Republiku a značky Yokomo pro střední, severní a východní Evropu. Firma Mibosport navázala úzkou spolupráci s bratry Rheinardovými a také rodinou Schäferových, která vyrábí podvozky Shepherd. Nejužší spolupráci ovšem navázala s firmou Yokomo, u které se mimo jiné podílí i na vývoji nových produktů. Od svého vzniku v roce 2008 firma Mibosport pořádá závody RC modelů. Jen v minulé zimní sezóně navštívilo závody 220 jezdců z 6ti zemí. Početným startovním polem tak i vysokou kvalitou jezdeckého složení se stal seriál závodů MIBOSPORT Cup největším nejen u nás, ale zařadil se i mezi několik málo prestižních evropských podniků.

YOKOMO

Tradiční japonský výrobce rádiem řízených modelů aut, který se specializuje pouze na elektrické modely. Značka Yokomo je největším výrobcem RC drift produktů na světě. V závodní sféře značka vyrábí jak podvozky pro kategorie onroad, tak i offroad a je několikrát mistrem světa. Největší osobností RC modelů aut je legenda Masami Hirosaka, který se neustále spolupodílí na vývoji podvozků Yokomo.

Důležité odkazy:
Mibosport:  http://www.mibosport.com
Yokomo GT: http://www.teamyokomo.eu/yokomo-europe/eshop/11-1-GT-Series
RCmedia: http://www.rcmedia.cz

 

Foto: RCmedia / Šárka Tomanová