Za týden začíná Mistrovství ČR Electric Track

Zdeněk Beneš


Za týden se ve sportovní hale ve Rtyni v Podkrkonoší začne připravovat velká kobercová dráha, která bude hostit letošní Mistrovství ČR kategorie Electric Track, tedy elektro onroad modelů v měřítku 1:10. Celý víkend začne v pátek odpoledne volnými měřenými tréninky, které budou pokračovat i v sobotu ráno. Celkově počítáme se sedmi tréninkovými jízdami! Po zahájení šampionátu starostou města Rtyně v Podkrkonoší bude následovat pět kvalifikačních jízd. V neděli ráno si všichni vyzkouší v jednom tréninku svoji finálovou skupinu a po vystoupení taneční skupiny (nejspíše kankán?:-)) šampionát vyvrcholí třemi finálovými jízdami. Pro vyhlášení připravujeme 70 trofejí vyrobených z pravého dřeva – budou se vám na poličkách líbit! Na závěr mistrovství vylosujeme i tombolu s pěknými RC cenami.

Hledá se nejtalentovanější žák Mistrovství

I letos se nám podařilo zajistit pěknou cenu pro nejtalentovanějšího žáka šampionátu. Bude ho vybírat komise složená ze zkušených a závodníků, kteří zvolí toho, kdo v mistrovských kategoriích zajel opravdu pěkně a i třeba přes ne špičkovou techniku zazářil, je to talent našeho hobby sportu. Odměnou bude stavebnice podvozku Xray M18NT, se kterou si nejtalentovanější žák užije určitě spoustu legrace! Stavebnici věnoval samotný výrobce podvozků Xray.

"mcr
Obrázek: Petr Grof loni v Holešově získal titul mistra v kategorii Open

Vrací se Zdenko Kunák, uvidíme nejnabitější šampionát za poslední roky

Především v kategorii Open, kde je nyní přihlášeno 36 modelů, bude souboj o finále A velkou podívanou. Po roční pauze se do českého šampionátu vrací Zdenko Kunák, který pod hlavičkou Team Rebels pojede proti celé současné české špičce. O obhajobu titulu bude usilovat Petr Grof, který loni v Holešově úspěšně vzdoroval Jardovi Kopeckému mladšímu, jež se později v Náchodě stal asfaltovým mistrem. Do pořadí na čele ale budou chtít zasáhnout i junioři Kuba Šimurda a Jirka Vyšín nebo dnes již dospělák, loni ale asfaltový juniorský král Michal Blahovský. Do hry se vrací i Dominik Šulc, nebudou chybět stálice současných RC závodů Víťa Hola, Karel Doležal, Petr Sedláček nebo zlínská family Bábovských a Novotných. Samozřejmě nelze vyjmenovat všechny… bude to hodně těsné!!!

Jsem velmi rád, že i v kategorii Stock uvidíme spoustu závodníků, kteří se pro MČR rozhodli zase po nějaké době. O vítězství asi budou bojovat hlavně Marek Černý a Zdenko Kunák, oba jedou i Open. Ale na Warm-Upu jel neskutečně navrátilec Aleš Pelikán. Bude také zajímavé sledovat, jak si zatím 19 přihlášených závodníků poradí při největším závodu sezóny.

Pěkné souboje očekáváme i v kategorii GT, kde obhajuje titul Roman Krejčí, ale proti sobě bude mít celou řadu skvělých soupeřů! Zatím je přihlášeno 11 modelů a takový Luděk Szostek, jež loni vybojoval titul v kategorii Formule, bude chtít být určitě na bedně. Ale tak stejně celá řada špičkových závodníků týmu z Ostravy.

Formule jsou zatím jen ostravskou záležitostí. Sedm monopostů není mnoho, ale jak víme, právě tito závodníci a závodnice hrají mezi formulemi na národní úrovni prim. Nebo ostravskou bandu vyzve ještě někdo další?;-)

Na startu bude i hodně závodníků nemistrovské doplňkové kategorie Hobby. Tito závodníci nepotřebují závodní licenci a jedou na MČR zažít neopakovatelnou atmosféru, nasbírat cenné zkušenosti a pěkně si zajezdit.

A na co se všichni můžeme těšit?

– tři dny bezva ježdění a zábavy

– vysoká sportovní úroveň při srovnání nejlepších závodníků z ČR i Slovenska

– kvalifikační jízdy a finále pod dohledem rozhodčích + živý komentář

– představení závodníků finále A všech kategorií

– velká kobercová dráha 35×20 metrů s barevným vyznačením

– pro včas přihlášené pamětní tričko a jmenovky na karoserie

– 70 dřevěných trofejí při vyhlášení

– ocenění nejtalentovanějšího žáka mistrovství

– tombola o RC a další ceny

– vystoupení taneční skupiny + hostesky + profesionální fotograf

– možnost přespat přímo v prostorách haly za 100 korun/noc

"mcr
Obrázek: Grupa z Ostravy bude i letos hodně silná!

Technická pravidla najdete v propozicích zde (vpravo). Kategorie Open a Stock se pojede na jednotných označených kolech LRP CPX, které dodala firma Lestr Models. Pneumatiky budou k dostání u časomíry již v pátek během tréninků. Závodníci budou muset celý víkend jet pouze s pneumatikami tohoto typu, označená kolečka však musí použít jen pro kvalifikační a finálové jízdy.

Přesný časový harmonogram bude znám až ve čtvrtek večer. Předběžný zveřejníme v úterý.

Stále je možné se přihlásit! A to až do středy 27. 3. (včetně). Následné přihlášení bude možné až na závodech. Pokud byste neměli závodní licenci a chtěli jet šampionát, lze pořídit licenci i přímo na závodech.

Mistrovství ČR podporují a my za podporu děkujeme: Team Xray, Lestr Models, Kopecký RC, Profimodel.cz, Corally.cz, časopis RC Cars, TORA Modely, BPA, Dubi Design, Polytex, Město Rtyně v Podkrkonoší, MK Floria a Ford CZ.

Další informace najdete na stránce mistrovství zde.

Pro případné dotazy pište na email electric.track@rcacr.cz.

 

Těšíme se na všechny, bude to skvělý šampionát!

Zdenda Beneš
předseda sekce Electric Track v RCAČR