Letní Rebels Race v Náchodě začíná 8. května

Zdeněk Beneš


Celá letní sezóna v Náchodě bude mít pět závodů

8. května

15. června

20. července

31. srpna

21. září

Stejné kategorie a jedna nová True Stock

Pojedeme v tradičních kategoriích OPEN, STOCK, HOBBY, FORMULE a GT. Novinkou bude kategorie True Stock. V kategorii Hobby se nám osvědčilo zavést pravidlo jednotných motorů pro levnější a hlavně vyrovnané závodění, a tak jsme se rozhodli pro podobný model i v kategorii Stock. Během letní sezóny tak budete moci jet jak ve „volné“ kategorii Stock s motorem 17,5 závitů bez omezení výrobce a převodu, tak i v „nové“ kategorii s motory LRP X12/X20 se 17,5 závity a pevným časováním nastaveným z výroby. Vybrali jsme tento motor, jelikož je to nejrozšířenější pohonná jednotka u nás, na dalších seriálech se již úspěšně používá, funguje a dá se snadno pořídit, i třeba u Jardy Kopeckého přímo na našich závodech Rebels Race. Navíc zde bude nastaven minimální převodový poměr na 4,5. Regulace budou muset být nastaveny v režimu „Zero Boost“ bez omezení výrobce. Dopředu tak můžete počítat s tím, že od zimní sezóny Rebels Race budou pro kategorii Stock platit tato nová pravidla, v létě ještě můžete dojezdit s technikou, kterou máte, pokud se již nyní neshoduje:-) Motory navíc budou kontrolovány motor testerem. Věříme, že toto opatření přispěje k další vyrovnanosti kategorie a zatraktivění závodění!

Tradiční hodnoty Rebels Race

Závody Rebels Race jsou hlavně o dobrém ježdění, fair play soubojích a dobré náladě. Proto bude dráha pro ježdění připravena vždy den před závody k volnému tréninku od 18 hodin do setmění. Do závodního dne se budete moci probudit ve vlastním spacáku v tělocvičně areálu dráhy. Během závodu si zajezdíte opět hodně – pojedeme 4 kvalifikace a 3 finále. Samozřejmě podle počtu účastníků můžeme natáhnout čas jízdy ve finále. Na závěr každého závodu se můžete těšit na losování tomboly o pěkné RC ceny a za celý seriál si pravidelní účastníci odnesou opět krásné velké poháry! Z pěti závodů budeme do celkového hodnocení počítat čtyři.

Zázemí dráhy v Náchodě

Dráha v Náchodě patří mezi nejmladší v republice, vznikla v létě roku 2011. Přesto již zažila velké věci – loni v září se na ní jelo Mistrovství republiky v kategorii elekro onroad modelů. Dráha je poměrně náročná, a právě proto krásná. Dráhu na závod budeme cukrovat. Součástí areálu dráhy je kryté depo pro závodníky – je potřeba si přivézt vlastní stolek, místo židle slouží lavičky. Samozřejmostí je sociální zařízení a o naše bříška se bude starat stejně jako loni paní Srubjanová. Můžete se tedy těšit na ranní snídani s obloženýma houskama či koláčem, teplý oběd či točenou limonádu. Parkování je pro většinu aut připraveno přímo v areálu nebo hned na přilehlém parkovišti.

""

Shrnutí v bodech:

– 4 kvalifikace a 3 finále

– kategorie OPEN, STOCK&TRUE STOCK, HOBBY, FORMULE a GT

– trénink od 18 hodin před závodem a možnost přespání do závodního dne

– kryté depo pro závodníky

– losování tomboly na závěr každého závodu

– 4 z 5 závodů se počítají pro celkové vyhlášení seriálu

– náhradní díly a RC vybavení dodává Jaroslav Kopecký

Volné ježdění na dráze v Náchodě

Kromě závodů je možné chodit na dráhu v Náchodě jezdit. Pravidelné ježdění se bude přes léto konat každý týden, upřesňující informace budou uvedeny na stránkách Team Rebels.

Závěrem

Přijeďte tedy využít volného dne uprostřed příštího týdne a posbírat první body do letního seriálu Rebels Race. Bude na vás čekat pěkná náchodská dráha, dobrá zábava a vše co k závodům Rebels Race neodmyslitelně patří.

elektronická přihláška | startovní listina | propozice | stránky Team Rebels

Těší se na Vás celý Team Rebels