2. závod SKY DRIFT CITY – Žilina

Petr /Happy/ Šťastný


Konečně přišel víkend a s ním další RC Race. 2. závod RC Driftu na parádní kobercové dráze v Žilině. Happy a Lenka vyrazili už v pátek na teď už se dá říct tradiční noční tréning k Vikymu do Uherskýho brodu. Tam už pálili gumy borci jako Viky, Trochen, Cigi, Yogi a Zdeněk alias Taky Jakonakaši alias Číňan 🙂

Až do 4 hodiny ranní probíhaly brutální souboje ve stylu PLNEJ, RUČÁK, PLNEJ, RUČÁK prokládaný Jagermaistrem, slivovičlou, grilovaným masem a hromadou smíchu:-)

Ve finále už probíhaly parádní 6-ti battle, většinou s pořádnou hromadnou bouračkou:-) Tavný lepidlo pak teklo proudem! Rychle sme dali 2,5 hodiny rádoby spánku a mohlo se vyrazit na Žilinu. Tam nás čekala připravená nová trať.

Na první pohled se zdála pekelně úzká s dlouhýma táhlýma zatáčkama a mini esíčkama. Po pár kolech tréninku ale všichni souhlasně kroutili hlavou, že je postavená skvěle a dá se vydriftovat pěkně plynule, pokud si teda driver nenajel blbou stopu hned na začátku zatáčky, pak to bylo celý v pr…:-)

Sešlo se 15 borců z Čech a Slovenska. To zajistilo bezstresovej průběh závodu a systém Double Eliminaton pro všechny Drifters. V kvalifikacích se nejlíp ukázal Luki (72), za ním Meca (66) a Marcel (65). No prostě asi tak nějak jako vždycky:-) Drifters se rozdělili do dvou pavouků po osmi , s tím, že vítěz druhýho pavouka postupuje do pavouka prvního a pokračuje v boji o lepší umístění.

Happy rozjel Battle v druhým pavouku s Jančim (SK) kterej skončil remízou, rozhodla až další rozjížďka ve které Happy se svým překoňovaným vozem byl většinou mimo dráhu a tak vyfasoval první prohru. Ve druhým battlu ale svůj vůz taky neudržel ve stopě a tak zaslouženě skončil na předposledním místě celkově. To ho ale samozřejmě od dalších závodů neodradí a jedeme dál;-)

Asi nejkrásnější zážitek si prožil Taky Jakonakaši když vyhrál battle s Peterem (SK) a se slastným výrazem ve tváři říká ´já sem vyhrál svůj první battle v životě´. To co ovšem začal předvádět potom, to málokdo z nás viděl nebo zažil.

V dalším battlu dokázal porazit Martina (CZ). Potom ale Takyho poslal Ivan (SK) do skupiny poražených. Tam na něj čekal Janči (SK). Taky ovšem zabral šponu a poslal Jančiho ven z pavouka do výsledkové listiny a sám se vrátil do souboje se zatím neporaženým drifterem Ivanem (SK). Souboj jak bič a Taky Jakonakaši jásá a my všichni s ním. Porazil Ivana a postupuje do první skupiny bojovat s těmi nejlepšími Drifrers.

Tam to byl přímo bratrovražedný souboj. Taky a Viky. Taky posílá Vikyho do poražených. Viky se pak dokázal probojovat až k poslednímu souboji v poražených. Meca posílá ve skvělém souboji do poražených Lukyho (SK), ten se setkává s Vikym a v souboji ukazuje kdo je Slovenskej DK. Viky končí na 4. místě celkově.

V pavouku výherců to ovšem začíná těžce gradovat. Taky (v tuhle chvíli mu už nikdo neříkal jinak než Číňan:-) se nenechal zatím nikým porazit a probojoval se do souboje o 3. flek s Mecou. Side To Side Team si ale navzájem nic nedaroval, jelo se na plno.

O výherci rozhodl jenom jedem škrábanec o mantinel. Číňan vyhrává a Meca odjíždí na souboj s Lukym o možný návrat do finále. Slovenskej DK ale nehodlá pustik žezlo z ruky. Poráží Mecu a ten končí na 3. fleku celkově. Slovenskej DK Luky odjíždí na finálový souboj se sedmi vítězstvími nadopovaným Číňanem.

Král je ale prostě král a v jeho přítomnosti se leckomu rozklepou kolena. Číňan bral po startu jeden rantl a svodidlo za druhým a Luky v klídečku driftoval s občasným čekáním na svého soupeře pro vítězství. Číňan tedy pobral druhej flek a i přes porážku od krále se cítil šťastný a spokojený. Bodejť by ne, jeho výkon byl opravdu exelentní. Byl to prostě opět parádní víkend se super lidma a naším hobby.

Díky všem a na dalším závodě zdarec!!!!

 

Foto zde: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.508213522566355.1073741834.100218066699238&type=1