1.závod RC Off-Road 2013 Semily

Miroslav Loupý

Konečně!

Počasí se umoudřilo a dovolilo nám odjet první venkovní závod na Semilské dráze. Všichni byli natěšení, jelikož se závody několikrát … no vlastně 4x odkládal. Dráha byla perfektně připravená za což velká poklona pořadateli Járu Doležalovi.

Na startu se po tom co někteří přihlášení nedorazili nakonec sešlo 21 modelů, které poměřili síly  tradičně ve 3 kategoriích. Power, Classik a 2WD

V kategorii Classik kde jsou předepsány motory Robitronic 17,5z v režimu ZERO boost startovalo 5 jezdců.Bylo vidět že je začátek sezóny a všichni jsou natěšení jelikož hned od začátku se závodilo na plno a dlouhá pauza se projevila v né uplně dokonalém vedení modelu a i technika občas zazlobila. Po 6 rozjížďkách z nichž nejhorší se škrtá dopadlo celkové pořadí takto: 1-Michal Pulščák  2-Honza Pulščák  3-Ing. Zdeněk Kouba

Kategorie Power, která není omezena motorizací se sešlo na startu 6 jezdců. Vítěz minulého ročníku Miroslav Loupý změnil techniku z Losi XXX-4 na DurangoDEX410 a byl to krok správným směrem. Největší souboje na dráze sváděli Miroslav Loupý a Petr Pšondr, mezi kterýma se nakonec rozhodovalo kdo vyhraje o třetí a čtvrté místo sváděli boj Vláďa Rieger a Jarda Doležal mladší, který přestoupil z kategorie Classik a letos bude startovat v této nejrychlejší kategorii. Nakonec to dopadlo takto:  1-Míra Loupý   2-Petr Pšondr  3-Vláďa Rieger

Nejobsazenější byla katerogie dvoukolek kde startovalo 10 jezdců. Celé startovní pole bylo hodně vyrovnané. V jedné z rozjížďce se 9 jezdců vešlo do jednoho kola a rozdíl mezi prvním a posledním v tomto kole bylo 19s. Nejvíce stabilní výkony předváděl Jožo Nováček, který zaslouženě vyhrál. O další pozice na stupních vítězů se podělili Ivan Andrýsek a Vláďa Rieger. Těsně pod stupni vítězů se umístili Miroslav Loupý, který jel po více jak dvou letech s dvoukolkou a na pátem místě  Pavel Švec.

Všichni si moc užívali prvního letošního venkovního ježdění v Semilech, a těsí se na další závody, které by se mě měli jet opět už tento víkend 16.6.

PS: Vyšlo to tak že 10 minut po vyhlášení výsledků se nad Semily přhnala silná bouřka  ale jak se říká bylo to pověstný chlup a závod jsme stihli za sucha.