2.závod RC Off-Road 2013 Semily

Miroslav Loupý


Dráha byla suchá takže se dalo předpokládat že v ideální stopě budou auta držet. Což se taky během závodu potvrdilo. Pokud auto jelo v ideální stopě dalo se jet hodně rychle což někteří piloti předváděli a zajížděli rychlé časy. Mimo ideální stopu byl hliněný prach což občas vedlo k zajímavým momentům. Hlavně piloti co řídili dvoukolky se museli vyrovnat s faktem že pokud budou moc hrr na plynu tak skončí v hodinách.

Jelo se tradičně ve 3 kategoriích Power,Classik a 2WD

V kategorii Power se celý závod odehrával v režii 3 jezdců. Největší jezdecký um předváděl Miroslav Loupý a Jára Doležal ml. Ani Petr Pšondr a Richard Jenka si nic nedali zadarmo a celý závod se střídali na průběžném 3 a 4 místě. Téměř v každé jízdě byli rozdíly velmi těsné a rozhodovali maličké chybičky. Nejtěsnější rozdíl po skončení rozjížďky činil 1,5s. Mezi prvním Mirkem Loupým až třetím Petrem Pšondrem, když se mezi ně ještě vtěsnal druhý Jára Doležal ml..

Nejméně chybiček nakonec udělal Miroslav Loupý a zaslouženě vyhrál před druhým Jardem Doležalem ml. se stejným počtem kol ale horším časem. Třetí skončil Richard Jenka se ztrátou čtyř kol na první dva.

V Classiku se celý závod odehrával v režii Michala Pulščáka, který svou zkušeností zvítězil nad dravým mládím svého syna Honzy o dvě kola. Michal Pulščák předváděl v každé jízdě velice stabilní a vyrovnaný výkon, je vidět že si Michal dal práci s nastavením svého modelu, který mu jel  velice dobře. Jeho syn Honza Pulščák byl také velice rychlý, ale dělal hodně až zbytečných chyb, takže to nakonec bylo druhé místo. Třetí místo se stejným počtem kol a ztrátou sedmi vteřin na druhého vybojoval  nováček na závodech Radek Juliš. V druhé polovině závodu se mu podařilo odstranit tzv. dětské nemoci nového modelu a dokázal se i sžít s dráhou. Tak uvidíme do budoucna, jestli ohrozí zatím pevnou pozici Michala Pulščáka.

V kategorii dvoukolek se tentokrát sešlo 7 jezdců.

Největší jezdecké dovednosti na suché a chvílemi i prašné dráze předváděl Vláďa Rieger, který se svým podvozkem TeamC ukazoval všem po většinu jízdy jen zadní křídlo.

Pořadí se neustále měnilo a nebyla snad jediná jízda aby se pořadí nepromíchalo. Po velmi napínavých bojích získal druhé místo se ztrátou jednoho kola Miroslav Loupý a třetí dojel Petr Pšondr se ztrátou třech kol na prvního.

Závod si všichni moc užili a celý se odehrál v klidném duchu a to určitě i proto že jsme  nemuseli řešit počasí.

Další závod je plánován na konec června přesněji neděli 30.6. tak doufáme že počasí opět výjde a na startu se sejde „tvrdé jádro“ semilského E-Off-Roadu, a dorazí i další příznivci rc buggy 1:10 poměřit svoje síly s ostatnímim na naší zmenšené autocrossové dráze.

http://www.rort.estranky.cz/

https://www.facebook.com/pages/RC-Semily/386434194776233