1. závod Mistrovství České Republiky e-buggy 1:10

Luděk Szostek


Měsíc a pár dní nás dělí od prvního závodu MČR, který se pojede ve Svitavách na dráze místního klubu. Jak to v supr areálu chodí si mohli vyzkoušet účastníci závodu Rychvaldského Poháru, který se jel zároveň jako WarmUp 15.5.

Jak už bývá zvykem na dráhu jsme dorazili už v pátek, je potřeba vyzkoušet také připravenost bufetu. Bufet od nás dostává za 1. V areálu se dá přespat v podkroví klubovny (70,-postel). Záchody a sprcha samozřejmostí.

Po několika letech bezproblémového chodu našeho AMB se konečně něco pokazilo,závada byla odstraněna asi po půl hodině. Tím bych se chtěl závodníkům omluvit za malinké zdržení. Na MČR to, ale nehrozí, protože závody bude měřit profík Láďa Šeliga.

Dráha je pokryta umělou trávou, stejnou jako v Třebíči a teď nově i v Olomouci.

Mistr České Republiky vzejde z vysledků dvou závodů, letního a zimního. Léto – Svitavy a zima Bílovec ( cca30km před Ostravou 4km od dálnice). MČR je vypsáno pro kategorie e-Buggy 1:10 4WD a 2WD. Při tomto vrcholu letní sezony se také pojede Mistrovství Čech a Moravy pro kategorie 1:10 SC a Truck a také Offroad 1:8.

Jako nový předseda (nemám rád funkce) sekce e-buggy Vás tímto srdečně zvu na super víkend s přáteli a kamarády do Svitav 10.-11. srpna. Sobota kvalifikace a neděle finále. Tím pádem brzký konec ať se za světla vrátíte domů.

ČUS VE SVITAVÁCH