3.závod RC Off-Road 2013 Semily

Miroslav Loupý


Poslední červnovou neděli se konal další závod ze série Elektro Off-Road 2013 Semily. Na třetí závod sezóny se opět sešla výborná konkurence ve všech kategoriích. Počasí bylo sice trochu chladnější, ale to byla pro závod spíše výhoda a nepřehřívaly se tak pohony ani naše hlavy.

Ve třídě Power se na start postavilo 8 jezdců a už z minulého závodu bylo zřejmé že souboje o první místa budou velice vyrovnané. Už od úvodních metrů bylo jasné, že pokud vydrží technika tak závod bude v režii dvou jezdců, kteří hned v úvodu nasadili vysoké tempo a to udrželi celý závodní den. Miroslav Loupý a Jára Doležal ml. se hned od prvního kola přetahovali o vedení. V každé z 6 rozjížděk byl rozestup mezi těmito jezdci minimální vždy v řádu pár vteřin.

Na konci závodu po sečtení 5 nejlepších časů se stal vítězem Jarda Doležal ml. Který byl za celý závod rychlejší o pouhé 2 vteřinny. Třetí místo na pódiu uhájil Petr Pšondr se stejným počtem kol, ale už půlminutovou ztrátou na prvního.

Zajímavostí bylo, že Tomáš Janata jel i v této kategorii Power se stejným autem jako v Classiku, kde je povolen motors motorem 17,5T protože nestihl svoje auto do kategorie Power připravit.

Daší kuriozitka se povedla Petru Pšondrovi když v rozjížďce číslo 5 odjel kvůli poruše pouze 5 kol s časem 5min. 5,005sec. zkrátka pět pětek ve výsledku je fakt náhoda…

V Classiku se na start postavilo 5 jezdců, včetně jak sám sebe nazval notorického nestíhače Tomáše Janaty, kterému se až nyní podařilo dostat na závody. V této skupině došlo na zatím nevídanou událost a to že všichni jezdci měli ve všech rozjížďkách vždy stejný počet 13kol, a v každé jízdě bylo navíc i jiné pořadí, takže nikdo neměl až do konce závodu nic jisté. Všichni předváděli velice vyrovnané výkony k čemuž možná přispěly také chladné hlavy jezdců zmiňované v úvodu (:-)) a nakonec rozhodovaly drobné jezdecké chybičky. Nejméně chyb a velice vyrovnaný výkon nakonec předvedl Tomáš Janata a o pár vteřinek porazil vítěze minulých dvou závodů Michala Pulščáka. Třetí zaslouženě skončil Pepa Janhuba, který jako nejmladší jezdec si konečně odvezl domů svůj první diplom z kterého mněl velikou radost.

Dvoukolky byli velice pěkně obsazené. Sešlo se 8 jezdců na startu. Hned od začátku pomalu všem ujížděl Vláďa Rieger. Na paty mu dotíral velice těsně Jožo Nováček který ve dvou jízdách i vyhrál, ale na první místo to zkrátka nestačilo a vítězství tak obhájil Vláďa Rieger. Jožo dojel za ním se ztrátou jednoho kola a třetí pozici obsadil Jarda Růžička se ztrátou třech kol na prvního.

Poznámka pořadatele Jardy Doležala:

Za sebe mohu prohlásit že to byl asi nejvyrovnanější závod a sledovat například souboje Jardy a Míry v Poweru když jeli téměř na dotek u sebe, během jednoho kola se i několkrát předjeli byl opravdový zážitek. Nutno podotknout že vše proběhlo naprosto čistě bez vzájemných kolizí, za což patří oběma jezdcům uznání.

Je vidět že se projevuje větší vyježděnost a zkušenosti a že se naše závody neustále zrychlují. To co před třemi roky stačilo na čelní umístění dnes už stačí jen na poslední příčky.