Modelářský den Šiklův mlýn 2013 – sobota 17.8.2013

Vladimír Šulc


Tak jako v minulém roce, tak i v tom letošním, pořádá Westernové městečko u Velkého Meziříčí (www.sikland.cz) dne 17.8.2013 Modelářský den. Den plný zábavy nejen pro nás modeláře, ale i pro diváky, kterých se v posledních třech letech dostavilo opravdu velké množství. Obdivovali nejen modely letadel, vrtulníků a lodí, ale i offroad modely aut.

Trať pro naše auta vyrostla v rodeo aréně a to i se skoky. Hlinitý povrch tratě byl sice trochu prašnější, než by mohl být, ale průběžné skrápění pomohlo. Kryté depo v minulém roce chránilo před prudkým sluncem, stánky s pitím pomohly přítomným přečkat i toto parné počasí. Doufejme, že nám bude počasí i v tomto roce příznivě nakloněno a my se tak budeme moci oddávat víkendu plného modelářské zábavy.

K této příležitosti jsou vypsány OPEN závody pro kategorie :

Electric Buggy 1/10 – 2WD
Electric Buggy 1/10 – 4WD
Electric Short Course Truck a Truck 1/10 – 2WD a 4WD
Electric Buggy a Truggy 1/8.

Technická pravidla jsou volná. Prosím ale s rozumem!!!!

Pro kategorie měřítek 1/10 je omezeno použití baterií s maximálním štítkovým napětím 7,4V, pro měřítka 1/8 s maximálním štítkovým napětím 14,8V. Motory nejsou omezeny.

Naplánovány jsou 3 kvalifikační jízdy a 3 finálové jízdy. Délka jízd je 6 minut a dojezdový čas. Pro pořadí do finále se bude započítávat dvě nejlepší celková umístění každého jezdce v kvalifikačních jízdách. Pro celkové pořadí ve finálových jízdách se budou brát dvě nejlepší umístění ve finálových jízdách. Při stejném počtu dosažených bodů za umístění, a to jak  ve kvalifikacích, tak i ve finálových jízdách, bude rozhodujícím faktorem nejlepší dosažený nájezd v daném typu jízd (kvalifikace/finálovky).

Myšlenka tohoto závodu je „Přátelské poježdění a zazávodění si bez stresu“!! Cílem je uspořádat pohodové závody pro závodníky a hezký víkend pro jejich rodinné příslušníky. Ukázat své modely nejen kolegům modelářům, ale i příchozím návštěvníkům. Večer si poklábosit u něčeho dobrého. Prostě se v klidu a pohodě rozloučit s letošními prázdninami. Náplň pro nás modeláře je jasná – Závody. Naše manželky, přítelkyně a děti se také rozhodně nebudou nudit. Čeká je široký výběr atrakcí v areálu Šiklova mlýna – westernová show, vyjížďky na koních, aquapark s tobogánem, paintball a řada dalších speciálních akcí. Některé z těchto atrakcí jsou pro nás, jako předváděče jedné ze show areálu, zdarma.

Zaujala Vás tato nabídka? Co máte udělat pro to, abyste se mohli zúčastnit? Podmínky jsou jednoduché. Musíte vlastnit vysílač se systémem DSM (přenos na 2,4GHz), zajistit si do závodu pro svůj model personální čip (systém AMB), dále je nutné se přihlásit do závodů na webových stránkách www.elektrobuggy.cz – levé menu/Přihlášky Šiklův mlýn 2013. Na základě Vaší přihlášky Vám bude e-mailem odsouhlasena Vaše účast. Konec možnosti přihlášení se je 12.8.2013 do 24.00hod. Po tomto datu nahlašujeme jména přihlášených pořadateli do Šiklova mlýna – Jméno přihlášeného platí jako prvotní vstupenka ke vjezdu celému osazenstvu jednoho osobního auta či karavanu. Je jedno, kolik lidí se do auta vejde. Kdo budete chtít vzít i tchýni jako přítlačné křídlo, klidně můžete. Dále je tato vstupenka platná pro vyzvednutí stravenek pro jezdce a jeho jednoho mechanika (páteční večeře, sobotní snídaně/oběd/večeře). Vstup do areálu je plánován od pátečního odpoledne (16.8.2013) do neděle (18.8.2013). Vstupenka dále platí i k volnému kempování v areálu Šiklova mlýna. Kdo budete chtít přijet pouze na závody, můžete přijet až v sobotu ráno. K závodům bude prezentace od 8.00hod.   Začátek závodu, rozprava, bude v 9.30 hod.

Jelikož je počet jezdců omezen na počet 55, svoji účast si zajistěte co nejdříve! Pokud bude mít Vaše přihláška pořadové číslo vyšší než je 55, budete v tzv. čekacím pořadníku. Budete čekat, zda někdo ze šťastnějších, v přihlašování rychlejších modelářů, svoji přihlášku nezruší.

Co budu platit?

Pouze startovné a to je stanoveno na 150,-Kč. Veškeré startovné bude sloužit k zakoupení cen pro vítěze jednotlivých kategorií a na pokrytí chodu závodů. Pokud budete startovat ve více kategoriích, pořád budete platit pouze těch 150,-Kč, jako když pojedete jen jednu kategorii!!!

Vezměte s sebou mechanika!! Pro mechaniky bude připravena jedna závodní sranda jízda a pro nejlepší jsou připraveny také odměny!

Jsem přihlášen a následně se nebudu moci zúčastnit. Co mám dělat?

Co nejdříve oznámíte svoji rezignaci na účast. Šanci k účasti dostane jiný modelář.

Přihlášky: http://www.elektrobuggy.cz/index.php?option=com_formmaker&view=formmaker&id=9&Itemid=100008

Seznam přihlášených: http://www.elektrobuggy.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=247&Itemid=100009

Pokud máte další dotazy k této modelářské akci, odešlete je na můj e-mail sulc.vlada@volny.cz, případně můžete telefonovat na 737203511.  Pokusím se na ně dát co nejvíce vyčerpávající odpověď.

 

Na Vás všechny se těší

Vláďa Šulc
ElektroBuggy.CZ