Určice Cup 28.7.2013 online

Igor Vlahovič


Přijal jsem pozvání na rodinný závod do Určic. Jedou se zde modely 1/18 a 1/24. Již zde jednou tento rok byl. Nyní však po více jak dvou leteh budu i závodit. Kolegové mi připravili model. Tímto jim děkuji.

Dcerka stále mrodí a tak odjezd na dovolenou se opožďuje. Ale tímto si připomenu doby, kdy jsem zde závodil. Dnes je jiná doba a já již tituly obhajovat nebudu. Jsou tu vyježdění borci, kteří mi to dnes ukážou.

Ale osazení se nemění. Lukáš Diblík s dcerou Sárinkou, která již také jezdí, rodina Paráků, Martincovi komplet, Vláďa Vomlel, Petr Hráček a nechybí ani náš tátoš Hájek.

Nechybí zde bazén. Ale hlavně . na denšní den je vše připraveno tak, aby byli všichni ve stínu. A i tribuna má krytí v podobě deštníků. Pan Matějka a klub RC Elišky Junkové nic neponechal náhodě.

""

I tak malé děti v podobě Sárinky jezdí na dráze v Určicích

 

Nyní se trénuje, Karel Martinec coby ředitel závodu chystá kategorie.

Já jsem si dal první bazén a je to prostě paráda. Osvěžující voda 29°. Ale tak do 10. minut jsem byl suchý a opět jsem cítil to vedro. Ale jsem připraven se pravidelně osvěžovat.

""

Vít Parák je mistr dvoukolek (2WD)

 

Výhoda je, že je deštníky krytá i tribuna. Na slunci tak dnes budeme minimálně. Snad jen, když budeme nasazovat.

Model mi půjčil pan Matějka, kola a pastorek Vláďa Vomlel. Jedu motor 280 a převod 42/23. Uvidím, jak budu stíhat současné borce této kategorie. Přirozeně jedu LiPo 1200 mAh 25C. Dokonce Vláďa Vomlel pro mě připravil celý model i s RC soupravou. Kdyby něco, mohu požít i jeho.

V galerii máte nafocené skupiny. Zde není napojení na MyRCM. Mě dokonce dali do nejlepší skupiny :-). Jdeme závodit.

 

Kvalifikace 1

Skupina 1 1/18 – Michal Malík jel jako drak a najel 22 kol. Jitka Malíková měla poruchu na servu. No a malá Sárinka Diblíková jela naprosto bravurně. Sice pomalu, ale pod vedením otce bude brzo jezdit jako on. A to táta je také mistr 2WD 1/18. Prostě byla úžasná.

Skupina 2 1/18 – zkušenější piloti. Lepší nájezdy. Zde je neskutečně pan Hrnčíř. Ve svém věku stále závodí. Neskutečné. Matěj Malík vs Vláďa Vomlel. Velmi těsné. Nejlépe zajel Petr Hráček – 37 kol.""

Pan Hrnčíř jezdí stále bravurně

 

Skupina 3 1/18 – Pavel Matinec všechny nechal za sebou. Já jsem se ještě učil dráhu a ze začátku jsem chyboval. A tak jsem najel jen 35 kol. Pavel najel 40 kol. Vít Parák zůstal za mnou. Lukáš Diblík řešil model po nárazu. Snad druhou jízdu zajedu lépe. Možná dosáhnu na 37 kol.

Skupina 1/24 – tátoš Hájek si nenabil baterii do modelu a tím pádem nenastoupil do jízdy. Vít Parák zde vítězí před otcem Milanem a panem Hrnčířem.

Formule 1 1/18 – zde zvítězil Sváťa Hájek (tátoš) před Milanem Parákem a Vláďou Vomlelem. Sváťa najel 34 kol.

""

Monoposty na startu

 

Kvalifikace 2

Skupina 1 1/18 – Sárinka nyní jela jako na výletě. Upravovala se, pak chvíli jela a nikam nespěchala. Zvítězil opět junior Michal Malík před mámou Jitkou. Ta nakroužila 10 kol. Sárinka výletním stylem jízdy najela 9 kol.

""

Sárinka Diblíková občas chytala lelky, sledovala vrtulník. Prostě pohoda

 

Skupina 2 1/18 – Petr Hráček najel 36 kol. Vláďa Vomlel 35 kol. Matěj Malík pak 34 kol. Pan Hrnčíř v klidu nakroužil 22 kol.

Skupina 3 1/18 – já jsem dal dokonce 36 kol a kdybych nečekal u hrazení, najel bych i 37 kol. Každopádně to bude boj s Petrem Hráčkem ve finále. Víťa zajel lepší dojezd jako já. Lukáš Diblík s 2WD modelem nestíhal. No a Pavel Martinec jede sám pro sebe a nebude mít ve finále soupeře. 40 kol není problém u něj najet.

""

Karel Martinec za časomírou

 

Skupina 1/24 – Milan Parák pojel Sváti Hájka a pana Hrnčíře. Milan byl na rovince rychlejší jak soupeři. Víťa Parák do jízdy nenastoupil, neb neměl nabito.

Formule 1 1/18 – Milan Parák svůj model nezprovoznil. A tak jeli pouze Sváťa Hájek a Vláďa Vomlel. Nakonec Milan přece jen zkusil jízdu. Ale měl problémy. Zvítězil Sváťa Hájek.

 

Kvalifikace jsou za námi. Budou následovat 4 finálové jízdy na 6 minut. Výsledky máte v galerii. Jede se finále C, B a A. Vždy po 4. jezdcích. V C finále pojedou 3. Zbytek pole je jasný.

 

Finále 1

Finále C – první jízdu ovládla Jitka Malíková. Michal malík měl probém s modelem. Sárinka opatrně kroužila. Opět byla na výletě a pekelně se na jízdu soustředila.

Finále B – Vladimír Vomlel zvítězil s dostatečným náskokem před Lukášem Diblíkem a třetím Matějem Malíkem. Jan Hrnčíř dojel v klidu na čtvrtém místě.

Finále A – napínavé hlavně mezi Petrem Hráčkem, mnou a Víťou Parákem. Pavel Martinec jasně zvítězil metodou START – CÍL. Na druhém místě dojel Víťa, třetí já. Kromě Pavla všichni najeli 34 kol. Hodně vyrovnané.

Finále 1/24 – Milan Parák měl štěstí a čistou jízdou zvítězil. Sváťa Hájek dojel druhý. Ale hodně rychlý byl Víťa Parák, který na rovince přímo letěl. Ale často chyboval. Dojel třetí.

""

Souboj 1/24 modelů

 

Finále Formule 1 – Sváťa Hájek si pochvaloval, jak mu jede jeho F1 a není se čemu divit. Zvítězil úplně krásně. Ze začátku se jej držel Milan Parák, ale pak chyboval. Tak stejně i Vláďa Vomlel měl zastávku.

Zde se sčítají nájezdy ze 3. jízd. Takže i z C finále může být vítěz.

 

Finále 2

Finále C – Malík Michal nyní zvítězil před mámou a Sárinkou.

Finále B – zde se snažil Vláďa Vomlel zajet velmi dobře, aby si pojistil třetí místo v celkovém pořadí. O okruh zvítězil před Matějem Malíkem, Lukášem Diblíkem a Janem Hrnčířem.

Finále A – tady opět Pavel Martinec najel již 41 kol. Petr Hráček dokázal najet 36 kol a dostal se na druhé místo celkově. Já jsem několikráte chyboval, ale najel lepší nájezd jak Vláďa. Víťa ztratil jedno kolo.

""

Pořadí po dvou kolech finálových jízd. Mezi Igorem a Vláďou je 1. sekunda

 

Finále 1/24 – čekali na sebe a pěkně v jednom kole dojeli společně do cíle. Pořadí po jízdě: Milan Parák, tátoš Hájek a Víťa Parák.

F1 – Vláďa Vomlel několikráte servisoval svůj model. Ostatní pokračovali. Sváťa Hájek porazil Milana Paráka.

 

Zde se sčítají nájezdy ze 3. jízd. Takže i z C finále může být vítěz.

 

Finále 3

Finále C – zvítězila Jitka Malíková před Michalem Malíkem. Sárinka dojela pomalu ale jistě do cíle.

Finále B – Lukáš Diblík musel opravovat model. Nyní spolu soupeřili Matěj Malík a Vláďa Vomlel. Vláďa se musí snažit, aby dohnal Igora.

""

Lukáš Diblík při opravě modelu

 

Finále A – já jsem díky Vláďovi přišel, proč mi model přibržďuje. Kontakty od baterie drhly o ozubené kolo. Nyní jel model mnohem lépe a volněji. A hnes se to projevilo na výsledku. Já najel 38 kol. Vláďu jsem tedy nechal za sebou. Zvítězil opět Pavel Martinec. Já dojel druhý, Petr Hráček třetí. Víťa parák opět několikrát stál.

""

Pořadí po 3. kolech

 

Finále 1/24 – Sváťa Hájek velmi těsně poraziů Víťu Paráka – o třu desetiny. Milan Parák trimoval model panu Hrnčířovi.

F1 – Hájek Sváťa opět vítězí před Milanem Parákem a Vláďou Vomlelem.

Beton má 65°.

 

Finále 4

Finále C – Sárinka pod vedením tatínka opět jela pěkně. Neskutečné, jak jede 4. letá holčička. Pravda je, že si musela odložit klobouk, pak si upravila vlasy a pak mohla pokračovat v jízdě. Nyní zvítězil Michal Malík.

Finále B – Vláďa Vomlel odolal tlaku Matěje Malíka. Každopádně jeho nájezd na stupně vítězů asi stačit nebude.

Finále A – Pavel potvrdil vítězství celkové. Igor najel 37 kol. Petrovi Hráčkovi nadělil kolo. Mají stejný nájezd a kdo bude druhý a kdo bude třetí. Na to si počkáme. Kadopádně Petr dojel druhý v jízdě před Víťou v jednom kole.

Finále 1/24 – krásný souboj mezi Sváťou a Milanem. Sváťa v cíli lepší o 4 sekundy. Víťa již v této jízdě ztratil. Jan Hrnčíř měl konečně vytrimovaný model. A jel lépe.

F1 – Sváťa Hájek potvrdil i v poslední jízdě formu. A to před Milanem Parákem a Vláďou Vomlelem. Královská kategorie ukončila dnešní závod.

 

Nyní si počkáme na vyhlášení výsledků. Jedna jízda se škrtá, zbytek se sečte a udělá se celkové pořadí.

Díky bazénu, stínu a nanukům se tento parný den zde strávil v pohodě.

Byl to pohodový závod, kde se schází správná parta nadšenců malých měřítek. Vrátil jsem se dnes o dva roky zpět. A nelituji toho. Zjistil jsem, že i s půjčeným modelem se jede dobře a Xray M18 Pro jede stále dobře.

Tak já jdu na vyhlášení a jsem zvědav, jak jsem nakonec dopadl. jako „nováček“ na tomto závodě.

Tak jsem nakonec skončil celkově druhý a nechal za sebou v jednom kole o 5 sekund Petra Hráčka !!!

Děkuji pořadatelům za krásně strávený závodní den, kde určitě nikomu nic nechybělo. Opravdu servis se vším všudy.

Kdo má model 1/18 4WD, 2WD či 1/24 jsou vřele vítáni. Dráha je unikátní a sedí to na ní výborně.