Mistrovství ČR Electric Track startuje za týden – aktualizace

Zdeněk Beneš


Drazí přátelé,

je mou milou povinností Vás pozvat na letošní asfaltové Mistrovství ČR kategorie Electric Track, které se pojede na moderním a skvěle zařízeném okruhu ve Slavkově u Brna. Dráha světových parametrů prověří schopnosti všech závodníků, a tak si myslím, že by byla škoda tuto jedinečnou možnost nevyužít!

Mistrovství připravujeme společně se Slavkovským klubem s velkým nasazením, abyste si mohli ze šampionátu odnést opět spoustu hezkých zážitků. Od pátku do neděle si budete moci dosyta zajezdit, pro zájemce je možné si postavit obytné auto, karavan nebo stan přímo v areálu závodní dráhy ve Slavkově.

Moravští závodníci to tentokrát budou mít „doma“, a tak uvidíme, jestli se podaří Jardovi Kopeckému z RC Blansko obhájit loňský titul nebo jestli budeme moci korunovat nového krále českých asfaltů. Adeptů v kategorii Open je přihlášených hned několik. Skvěle bude obsazena i kategorie Stock, kde titul obhajuje Marek Černý. Přesto celková účast dle přihlášek zatím není valná, v kategoriích GT a Formule přímo mizivá. Myslím, že je to velká škoda, a tak ještě jednou všechny závodníky, kteří si chtějí užít bezva víkend, zvu do Slavkova.

Přihlásit se můžete přes elektronické přihlášky až do čtvrteční půlnoci, odkaz na přihlášky společně s dalšími informacemi najdete v článku na stránkách RCAČR.

Počasí by nám mělo přát, a tak se s Vámi já a slavkovští těšíme na viděnou!

 

Zdenda Beneš

předseda sekce Electric Track RCAČR

 


 

Šampionát elektro onroad modelů pro letošní léto bude hostit krásná dráha ve Slavkově u Brna od pátku 6. do neděle 8. září 2013.

Dráha ve Slavkově u Brna byla vybrána mezi moravskými okruhy jako nejlepší dráha pro uspořádání celovíkendového mistrovství republiky. A to především díky svému zázemí, které závodníkům poskytne po celý víkend kryté depo, krytou prostornou tribunu, občerstvení po celý víkend včetně snídaně, oběda i večeře, možnost postavit si stan či obytný automobil přímo v areálu dráhy a v neposlední řadě i velikou a krásnou dráhu světových parametrů.

Samotná myšlenka jednoho velkého celovíkendového Mistrovství ČR je založena na tom, aby se jednou za rok sešli závodníci z celé republiky a porovnvali své závodnické dovednosti se všemi, kteří mají náš koníček opravdu rádi. Je fajn, že si na mistrovství najdou cestu jak nejlepší piloti naší republiky, kteří mají i úspěchy na závodech v zahraničí, ale přijíždí i noví závodníci, často úplní začátečníci, kteří jedou zažít atmosféru mistrovství a nasbírat cenné rady a zkušenosti.

Kategorie

pravidlech pro Mistrovství ČR najdeme čtyři mistrovské kategorie, v kterých budou uděleny tituly Mistrů republiky – kategorie OPEN, STOCK, GT a FORMULE. Dalšími kategoriemi, které doplní ty mistrovské, jsou kategorie Hobby a Yokomo GT. Tedy dvě oblíbené kategorie mezi hodně závodníky, pro které není třeba mít závodní licenci pro účast v kategoriích mistrovských.

Pravidla pro kategorii Hobby:
– stejnosměrný motor HPI Saturn 20T, min. převodový poměr 7:1. Převod se bude měřit označením disku a pastorku. Na jedno otočení kola se pastorek musí otočit minimálně 7 krát.

Pravidla pro kategorii Yokomo GT:
– stejná pravidla jako na závodech Mibosport Cup a Kopecký RC Cup. Stavebnicové Yokomo GT, střídavý motor LRP X12 17,5z, Zero Boost, jednotný pastorek, originál karoserie i pneu.

Závodní licence RC autoklubu ČR můžete získat prostřednicvím některého klubu registrovaného v RCAČR. V případě dotazů ohledně licence a účasti na šampionátu můžete kontaktovat přímo předsedu sekce.

Přihlášky

Elektronické přihlášky jsou otevřeny na stránkách RCAČR:
OPENSTOCKGTFORMULEHOBBYYokomo GT

Včasné přihlášení na šampionát končí v neděli 1. září (včetně). Pro včas přihlášené závodníky bude připraven malý dárek:-) Celkově se přihlášky uzavírají ve čtvrtek 5. 9. (včetně), poté již bude možné se přihlásit k závodu jen na místě.

Startovné za tři dny závodění je 500 korun za kategorii. Přespání v areálu dráhy je pro včas přihlášené závodníky zdarma!

Pneumatiky

Pro kategorie OPEN a STOCK bylo vypsáno výběrové řízení na pneumatiky pro šampionát, aby měli závodníci co nejvíce shodné podmínky. Odbornou komisí sekce byly vybrány pneumatiky RIDE 34, které dodá firma Martin Kořínek. Pneumatiky byly ve Slavkově testovány, abychom ověřili jejich kvalitu a výdrž. S těmito koly má navíc většina závodníků zkušenosti. Označené pneumatiky budou k dostání přímo ve Slavkově od pořadatelů.

Časový harmonogram (zatím orientačně)

Pátek – volný trénink celý den, odpoledne po skupinách
Sobota – 2 měřené tréninky a 5 kvalifikačních jízd
Neděle – trénink ve finálové skupině a 3 finále

Ubytování

Od pátku do neděle budete moci bydlet přímo v areálu slavkovské dráhy a to buď ve vlastních stanech nebo obytných autech či karavanech. Sprcha a sociální zařízení je v areálu k dispozici a pro včas přihlášené závodníky budou tyto služby ZDARMA. Samozřejmě ve Slavkově je k dispozici celá řada penzionů a hotelů.

Vyhlášení

Tak jako je již tradicí na závodech MČR, se můžete těšit na desítky velkých pohárů a dalších cen. Na závěr pak budeme losovat tombolu.

Závěrem

Omlouvám se za pozdější zveřejnění podrobných informací, termín i místo konání jsou  však dlouhodobě známé, a tak věřím, že se ve Slavkově setkáme s většinou z vás a zažijeme další vydařený mistrovský víkend.

V případě jakýchkoliv dotazů mne neváhejte kontaktovat na emailu electric.track@rcacr.cz nebo rovnou na telefonu 608 815 564.

Brzy na viděnou,

Zdenda Beneš
předseda sekce Electric Track RCAČR

""