VII. rally Vyškov online

Igor Vlahovič


HARD CORE akce aneb VII. rally Vyškov, kterou pořádá Rally Brno. Závod v listopadu, kdy po ránu je -1° ? Žádný problém. Stačí se připravit na polární expedici a můžete vyrazit.

Dnes vás bude hřát možná tak slunce v duši. Ale ne moc to na nebi. Každopádně, kdo nebude čajovat, kafovat a hlavně běhat každou RZ (rychlostní zkoušku), večera nedožije.

Po ránu mlha. Z výšky zatím moc nic točit nejde. Jezdci s doprovodem přijíždí, prezentují se do závodu a zatím rozehřátí staví svá depa. Já, časomíra a pár vyvolených (to není z pořadu Vyvolení a ani výraz z filmu ALIENS vs PREDATOR) jsme uvnitř v domečku spásy. (Ne armády), ale v technických místnostech u dětského hřiště.

Zde se dnes bude konat rally. Sice asfaltová záležitost, ale klikatá a technická tak, že se vám z toho zamotá hlava.

Kdo zaplatil startovné, může na vyznačeném úseku ladit model. Ale ne na celé dráze. Ta je uzavřená.

Michal Oppitz má depo vedle mě a říká, že mechová kola jsou zajímavá. Někteří testují pneu se vzorkem. Co ladí v této kose ? No všechno.

""

Shakedown. Místo, kde lze vyzkoušet model. Cítíte tu zimu z fotky ? Já ano

 

Když naladí, jdou to vyzkoušet na Shakedown. To je to vyhrazené místo. Pak už musíte do UP (uzavřené parkoviště) a do tam již přímo na start prvvní RZ.

Před rozpravou jsem nastartoval svůj pracovní DRONE a vzlétl nad areál. Abych zjistil. co mi moje malá kamerka zabere. Celý test jsem ukončil náletem na UP, kde jsem po průletu shodil několik zábradlí. Obraz se sice trochu vlní, ale zase to bude vypadat „akčně“. Možná se kamera trochu třese zimou, protože včera byla v klidu více.

""

UP, rozprava a hlavně „kosa“  to je dnešní VII: rally Vyškov

 

Rozprava za účasti všech závodníků a nyní už jen ostrý start. Z UP přímo na start. Po minutě startuje jedno auto za druhým. A pilot si říká: „Konrečně se zahřeju“.

Až padne mlha, vyletím hodně vysoko a pokusím se zabrat celý závodní areál. Jinak sedím v teple za oknem a jen spokojeně řehtám blahem. Je mi teplo. Na duhou stranu držím palce všem těm polárníkům venku. Kluci, držte se !!!

A první RZta je za námi. Vyhrál ji Viktor Trna na Ford Fiesta RS WRC před Petrem Pavlátem, který jede VW Polo WRC.

Pozorovat piloty, jak jedou tou klikatou tratí, kde musíte zatočit na 180° a pak kličkovat ve slalomu… Já kdybych vyjel, tak za pár sekund nevím, kde jsem a jak se jmenuju.

Byl jsem 6 minut točit a fotit a zmrzl jsem na rukou dokonale. Michal Oppitz se mi svěřil, že po dojezdu měl prsty na volantu zmrzlé a oči zamlžené. A to je teprve začátek.

""

Michal Oppitz jde do toho naplno. Vidíte tu odhodlanost ?

 

Je taková zima, že když si přečtu výsledkovku a dojdu k laptopu to napsat, zapomenu to :-).

Je na čase vzlétout s Phantomem F300 a natočit start další RZty. A později půjde do vzduchu i foťák jednoho kolegy. Abych měl na výběr kvalitu.

A začala druhá RZ. Jede se opačně. A opět fofry. Každou minutu na zvukový signál borci vyráží honit cenné setinky sekundy. Běží za modelem jako o život, vyhýbají se překážkám a nástrahám tratě. Jsou v tu chvíli v tranzu. Cití se jako v tunelu, na jehož konci je vidět cíl.

Štve mě ta mlha. Brání to vzletu výše. Každopádně musím od teď  létat výš, abych nerušil závod. Phantom hučí jako turbína a někteří z něho prostě mají respekt. Trochu je to nepohodlné řídit v rukavicích, ale nyní to jinak nejde.

""

V cíli. Radost s dobrého času. A taky že bylo cíle dosaženo

 

Je to fakt nářez. Někteří vodí modely s obrovskou přesností a navíc neboří dráhu. Dokonale se vyhýbají nástrahám. S sebou  mají navigátora spojeného s opravářem tratě. Ale jen vyjímečně pilot zavadí o vyznačení tratě. Spíše model sem tam trefí kužel, hrazení apod.

A ta rychlost. Je to neskutečné. Zatočíte o 180°, pak jedete naplno krátkou rovinku a pak jen uslyšíte levá ostrá 90°. A z malou chvíli povel „kruháč“ – kruhový objezd. Já vám říkám, že bych ztratil na této trati orientaci.

Chystá se model, který udělá záběry onboard. Uvidíte pohled zepředu i zezadu. A to z Citroenu WRC RED BULL team.

""

Kamerový vůz ready to RZ no. 3

 

Kamera přežila jízdu. Naprosto nekompromisní ostré snímky.

Nyní jdu natočit celý areál z ptačí perspektivy. Abych natočil to hemžení po trati.

Další onboard akčí záběr i s mostem. Poslední skok se stal osudným pro objetiv mého Panasonicu TZ-30. Lehce promáčklý hliník přední části. Jen se lehce lamely nechtěly uzavřít (co chrání objektiv). A tak trochu práce s deformací a jede se dál. Když se kácí les, lítají třísky.

Další RZta je za námi a na Phantoma jde nyní FULL HD Panasonic TZ-30. Když už, tak už. V každém případě jsem byl už hodně vysoko a mlha kazí záběry…

Stále kosa… Stále kosa…

A zde máte link na podrobné výsledky: http://rallybrno.cz/online/vii-vyskov/

I top 10 celkově :

01. 1 Pavlát Petr Rebel Racing
VW Polo R WRC
00:19:29.756
02. 4 Veselka Jiří VW Golf V GTi 00:19:34.466
03. 68 Hadrava Jiří Ford Focus WRC 00:19:35.733
04. 7 Oppitz Michal Jipocar RC Racing Team
Ford Fiesta RS WRC
00:19:50.544
05. 67 Čech David Ford Focus WRC 00:19:57.922
06. 5 Bezděk Filip Red Bull Doktor Racing
Fiat Punto Abarth S2000
00:20:01.168
07. 69 Trnka Victor Ford Fiesta RS WRC 00:20:06.937
08. 6 Horák Aleš Five team
Škoda Fábia S2000
00:20:35.315
09. 18 Čejchan Aleš Peugeot 306 maxi 00:20:56.319
10. 15 Veselka Sebastian Jan Subaru Impreza WRC 2004 00:21:04.489

Tak odstartovala další RZta. A já jsem se vyhecoval. K čemu ?

Zavěsil jsem svůj FULL HD Panasonic TZ-30 pod Phantoma a vyletěl do výšin. FULL HD záběry z více jak 70ti metrů.  Ovšem v mlze… Takže pak let níže a záběry ostré jak břitva.

To hemžení lidiček na dráze. Modely jsou jako mravenečci ve velkoměstě. Vidíte start a cíl RZty. Vidíte depa, vidíte všechno… Phantom DJI dělá přesně to, co od něj chci. Neskutečný pomocník.

Zima, nezima, tady se jede pořád dál. Omlouvám se za omezený přísun fotek. Ale mám aparát ještě zavěšen pod dronem a čeká ho ještě práce.

Pořadí sledujte na výše uvedeném linku.

Nyní jsem se rozhodl pustit do eteru kratkou ochutnávku v HD podobě. Již se tvoří… v HD

A zde je.

Jdeme ma poslední RZtu. Pak jdou auta do UP. Tam bude dron také působit. A pak začne fotit jako o život.

Jinak když děláte report tímto způsobem, už musíte mít dost odvahy a hodně nápadů. Jezdci co nejedou a mají čas, baví se na téma Phantom F300. Obdivují jeho vlastnosti a jak se chová poslušně.

Jak na onroad závodech, i zde jsou nervy, pocity úspěchu i zklamání.

Sešla se tu špička z celé republiky. Je na co se dívat. Souboje jsou na setinky. A i zde jsou Mistři. Phantom se je pokusí zachytit.

Tak závod je u konce. Já ještě natočím UP z vrchu. Teď dobíjím aku. Poslední starty jsem točil zajímavým způsobem. A i dojezdy nejlepších. Ti budou v sestřihu způsobem Picture in Picture.

Vyhlášení nesmí chybět. A bude to velké.

Konečné výsledky najdete zde: http://rallybrno.cz/online/vii-vyskov/

 

Vyhlášení výsledků ve fotogalerii. Více jsem dnes nestihl. Jen to video ještě musím udělat.

Fakt extrémní závod se vším všudy. Už se stmívá. Stihlo se to velmi dobře.

Šampus, poháry, vyhlášení týmů, juniorů a celkově. Všichni na foto.

 

Video day preview – cca 6 hodin práce

 

A chystá se bonus. Již zítra !!!

 

Sliby se mají plnit. A tak pro zájemce přináším celý 7. minutový záznem z letu DJI Phantoma F300 od vzletu do úspěšného přistání, kdy nesl Panasonic TZ-30 a natáčel ve FULL HD: