Mibosport Cup léto 2014

RCmedia.cz


Po prvním letním zrušeném závodě, díky krajně nepříznivému počasí, vyvstala otázka zda a jestli vůbec tento závod nahrazovat nebo jít jinou cestou a raději se držet hesla, že méně může být i více, tedy nahradit kvantitu závodu spíše jejich kvalitou, ať již na úrovni pořadatelské tak i na úrovni sportovní. Mibosport Cup, jak on-road tak i off-road pro letní sezónu 2014, se bude ubírat právě touto druhou cestou.

ON-ROAD

Celý kalendář byl doslova zahozen a ze všech nabízejících se možností byl vybrán koncept dvou závodů, jejichž výsledky se budou sčítat a teprve po druhém závodě se rozhodne o vítězi.

První závod se uskuteční 14.6.2014 na dráze v Brně-Bosonohách a druhý 2.8.2014 na dráze v Blansku.

Oba dva závody jsou vypsány pro kategorie 1/10E: Modified, Stock LRP, Formule a Yokomo GT. Jízdní čas je jednotný pro všechny kategorie, 5 minut. Technická pravidla jednotlivých kategorií jsou stejná jako v uplynulé zimní sezóně Mibosport Cup 2013/14. Jejich přesné znění je uvedeno na stránkách „www.mibosport.com“. Pro seniory a juniory máme připraveny mírně jeté předepsané pneumatiky Ride Rex34 ZDARMA, rezervace předem prostřednictvím e-mailu.

Organizace závodu bude velmi podobná zimní sezóně, kdy v pátek bude umožněn na dráze trénink, v sobotu se odjedou v každé kategorii čtyři kvalifikace a tři finálové jízdy. Po prvním závodě nebude vyhlašování vítězů, to proběhne až po druhém závodě, kdy budou oba závody sečteny. Závodník, který se zúčastní obou závodů, bude zařazen do slosování o libovolný podvozek Yokomo. Startovné: 250 Kč, 150 Kč za další kategorii, 100 Kč za zapůjčení personálního čipu.

OFF-ROAD Meeting

Po loňské premiéře můžeme říci již tradiční závod v tradičním termínu. 0ff-road setkání s velkým množstvím ježdění, zábavným večerním programem a losováním o libovolný podvozek Yokomo. Tento závod se uskuteční v termínu 28.-29.6.2014 v Mibosport Off-road Aréně v Třebíči na povrchu Astroturf. Závod je vypsán pro kategorie off-road buggy 1/10E 2WD, 4WD a Short Course Truck. Účast přislíbili i jezdci jako Ronald Völker, Michal Orlowski.

Technická pravidla jednotlivých kategorií jsou stejná jako v uplynulé zimní sezóně Mibosport Cup 2013/14. Jejich přesné znění je uvedeno na stránkách „www.mibosport.com“.

Mibosport Off-road Aréna bude otevřena již v pátek od 14:00 hod pro volné tréninky. V sobotu se odjedou: 2x měřený trénink a 5x kvalifikace, v neděli: 1x trénink na finále + 3x finále. Každý účastník OFF-ROAD Meetingu bude zařazen do slosování o libovolný podvozek Yokomo. Startovné: 300 Kč, 200 Kč za další kategorii, 100 Kč za zapůjčení personálního čipu.

OFF-ROAD Club

Pohodové „klubové“ závody a to nejen pro členy klubu, ale pro všechny, kteří si chtějí zazávodit v pohodě a přátelském duchu bez stresu a vypjatých chvil, tak je koncipovaný tento seriál.

Závody se uskuteční dle tohoto kalendáře:

 • – 25.05.2014
 • – 15.06.2014
 • – 9.08.2014
 • – 13.09.2014
 • – 27.09.2014
 • a to vždy v Mibosport Off-road Aréně v Třebíči. Při nepřízni počasí nebudou závody nahrazovány.

  Závod je vypsán pro kategorie off-road buggy 1/10E 2WD, 4WD a „Open“.

  Technická pravidla jsou shodná s OFF-ROAD Meetingem s tím, že kategorie Open je otevřena pro všechny „hobby“ podvozky o max. velikosti 1/10 (Short Course Truck, Monster Truck, Stadium Truck jak 2WD tak i 4WD).

  Vstup do areálu Mibosport Off-road Arény v den závodu bude umožněn od 08:00, start kvalifikačních jízd od 10:00 hod. Na programu bude vždy: 4x kvalifikace a 3x finále, započítávat se budou 2 výsledky systémem bodů. Při shodě bodů ve finálových jízdách bude rozhodovat postavení na startu. Do seriálu OFF-ROAD CLUB bude OFF-ROAD Meeting hodnocen dvojnásobným počtem bodů. Startovné: 200 Kč, 100 Kč za další kategorii, 100 Kč za zapůjčení personálního čipu.

  Michal Bok, promotér MIBOSPORT Cup: „Velmi často všichni zapomínáme, že RC závodění je především koníčkem a zábavou, pro mnohé útěkem z každodenního pracovního stresu v kanceláři, dílně, laboratoři, ordinaci, jednací síně a podobně. A proto nevidím jediný důvod proč se stresovat ještě při provozování něčeho co má přinášet radost. Letní Mibosport Cup, ať již on-road nebo off-road, má být především relax, závodění, adrenalin. Budu se snažit ze všech sil aby, pokud možno, všichni na závodech Mibosport Cup si dosyta a fair-play podmínek zazávodili a aby odjížděli spokojeni, že svůj čas věnovali svému koníčku, který jim přináší radost a potěšení.“

  Foto: RCmedia © Šárka Tomanová