Marek Černý obsadil druhé místo na DHI Cup 2016 v Dánsku

Lubomír Černý


V Touring Car se jely dvě kategorie a to Super Stock s motory 13.5z a Modified s neomezenými motory a Marek zkusil jet obě kategorie.

TC Super Stock – po velkém boji s Timem Bensonem s podvozkem Kyosho o TQ byl Tim úspěšnější a Marek (Xray) startoval před Janem Ratheiskym (Xray) z druhého místa. Ve finálových jízdách Tim nedovolil předjetí a získal titul. Marek po velké bitvě s Janem především ve třetí finálové jízdě udržel stříbrnou pozici a Jan skončil na třetím místě.

Modified- Marek zajel vynikající Q1 na 4. místě a Q 4 na 5. místě což mu stačilo na A finále ze šesté pozice. Startovní pozice do finále byly – Volker, Kutvonen, Hagberg, Brentsen, Coelho, Černý, Vejrak, Fischer, Harper. Lissau. První finále Marek zajel na 5.místě, v dalších finálových jízdách měl trochu smůlu, ale celkově skončil na 8. místě v A – finále a to je rozhodně výsledek, který je velkým příslibem do budoucna. Modified vyhrál Volker před Kutvonenem a Hagbergem. Další český jezdec M. Blahovský skončil v Modiedu na 41. místě, když vyhrál E finále.

 

Zdroj foto: RedRC.net