Závěrečný závod a vyhlášení výsledků MJS cup 2016

Marek Sova

Za podzimních podmínek, kdy nebyl takový problém uchladit motory i regulátory, se odjel za sucha celý závěrečný závod. Jelo se opět ve všech třech vypsaných kategoriích.

Kvalifikace F1 se jely, po dohodě se závodníky, v jedné skupině s jedenácti formulemi, takže na dráze byl pro diváka zajímavý provoz se spoustou předjíždění, což je jen dobře a jezdci se s tím popasovali na závěr sezóny celkem bez problémů. Nejlepší tři pozice na startu si vyjezdili Svetlin Dohlevski, Marek Sova a Jaromír Sattler.

Ve dvoukolkách GT předvedl nejrychlejší jízdy Jaromír Sattler a po zásluze si vybojoval první místo na startovním roštu pro finálové jízdy, za ním skončil těsně druhý Miloš Pokorný a tyto lídry následoval Jindřich Káňa, mladý Ondřej Koukal, Jiří Groch a Lukáš Vrba.

Ve čtyřkolkách TC vybojoval nejlepší startovní pozici Lukáš Vrba s podvozkem Sakura, za ním se potom na startovní rošt postavili David Káňa a Tomáš Sova s podvozky Serpent. Hned za nimi stál další junior Oliver Káňa, který jel svůj zatím nejlepší závod.

První i druhou finálovou jízdu F1 vyhrál  Marek Sova a za ním dojeli vždy Jirka Groch a Svetlin Douhlevski. Ve třetím finále za sebou dokázal Jiří Groch opět udržet Svetlina, vyhrál ho a tím si vybojoval druhé místo, Svetlin byl třetí. Díky lepšímu postavení po kvalifikacích skončil čtvrtý Jaromír Sattler a pátým byl Vladimír Toman. Pořadí po kvalifikacích nakonec rozhodlo i boj o šesté místo ve prospěch Miloše Pokorného a tak Miroslav Meloun skončil na sedmém místě a tento bod ho stál celkové třetí místo v seriálu…

V juniorském hodnocení vyhrál  David Douhlevski před Tomášem Sovou a při shodnosti výsledků z finálových jízd opět rozhodlo o jedno místo lepší postavení Davida po kvalifikacích.

Ve finále GT vyhrál první dvě finálové jízdy Jaromír Sattler a rozhodnul tím o svém vítězství. Třetí finálovou jízdu vyhrál předtím vždy druhý Jiří Groch a skončil tak na druhém místě. Třetí byl třikrát třetí Miloš Pokorný. Hned za ním skončil Lukáš Vrba, který si stále lépe zvykal na střídání jízd s 2WD a 4WD. Jindřich Káňa nakonec finále pro technické problémy nedokončil.

Nejlepším juniorem byl Ondřej Koukal.

V nejrychlejší kategorii TC 4WD vyhrál s přehledem všechny finálové jízdy Lukáš Vrba. Za ním se umístil Tomáš Sova a vyhrál tak i hodnocení juniorů. Třetí dojel David Káňa před dalším juniorem Oliverem Káňou.

V hodnocení juniorů byl první Tomáš Sova, druhý byl Oliver Káňa a pro oba dva to byl jejich nejlepší výsledek v sezóně.

Celkové výsledky MJS cup 2016:

V kategorii F1 nakonec jelo v seriálu 30. závodníků z celé republiky. Celkovým vítězem se stal Marek Sova s podvozkem Serpent F110, s odstupem jedenácti bodů obsadil druhé místo Svetlin Douhlevski s podvozkem Xray. O třetím místě nakonec rozhodoval poslední závod a v něm po rovnosti bodů i pravidlo lepším nezapočítaném výsledku. A jelikož Míra Meloun jednou nestartoval, tak třetím v celkovém hodnocení se stal Vladimír Toman rovněž s podvozkem Xray. Miroslav Meloun s podvozkem Serpent tedy skončil nejtěsnějším možným rozdílem celkově čtvrtý. Pátým byl Miloš Pokorný s podvozkem vlastní konstrukce Mipek. V první desítce ještě skončili: 6. Ondřej Koukal, 7. Tomáš Sova, 8. Jiří Groch, 9. Jaromír Sattler a 10. Vladimír Šulc.

V kategorii F1 junior vyhrál celkově Tomáš Sova, před Lukášem Hochem a Davidem Douhlevskim.

V kategorie GT se vynechával jeden závod kvůli kolizi pravidel se seriálem Le Mans. Protože se ale závod nezrušil kvůli nepřízni počasí jak stojí v propozicích, byl to výsledek, který se všem škrkal. V dalších ročnících se již nebudou závody MJS cup slučovat s jinými závody s nekompatibilními pravidly, aby se tomuto předešlo. Pravidlo o nepřízni počasí zůstane v platnosti.

Celkově tedy GT vyhrál Jindřich Káňa s podvozkem Serpent . Druhý skončil junior Ondřej Koukal a třetí Jaromír Sattler, který většinu závodů vyhrál, ale jeden nejel. Oba dva jeli podvozky Xray. Čtvrtý dojel Miloš Pokorný s podvozkem Mipek, pátý Jirka Groch s Xray.

Na dalších místech byli: 6. Milan Cendelín, 7. Lukáš Vrba, 8. Martin Janíček, 9. Antonín Pospíchal a desátý Aleš Matiášek.

Nejlepším juniorem v kategorii GT byl Ondřej Koukal.

Kategorii TC 4WD vyhrál celkově Marek Sova s podvozkem Serpent Eryx, druhý byl Lukáš Vrba s podvozkem Sakura a třetí Tomáš Sova s podvozkem Serpent 411 TE. Čtvrtý byl Oliver Káňa, pátý celkově skončil vítěz čtyř závodů Matěj Šulc (Yokomo). Další pořadí: 6. David Káňa, 7. Milan Cendelín, 8. Jan Hrnčíř, 9. Jakub Matiášek, 10. David Měšťan.

Pořadí juniorů: 1. Sova Tomáš, 2. Oliver Káňa, 3. Matěj Šulc, 4. Jakub Matiášek, 5. Michaela Toman

Děkujeme všem závodníkům za účast, přejeme jim úspěšnou halovou sezonu a těšíme se na setkání při závodech MJS cup 2017, které se pojedou opět na dráze v Brně.