REBELS NIGHT RACE 2017 a testovací den

Zdeněk Beneš


Druhý červnový víkend zažijeme zase něco lehce jiného. Na naší dráze máme LED reflektory, kterými před každým naším závodem svítíme na dráhu, abychom si mohli pořádně zatrénovat. Tentokrát ale uděláme změnu – budeme závodit už v pátek večer za umělého osvětlení, navíc jiným systémem závodu než jste zvyklí. V sobotu bude testovací – budeme ladit a zkoušet, co ta naše auta vlastně umí!

Páteční večer – REBELS NIGHT RACE

Noční závod na Náchodské dráze pojedeme v pátek 9. června. Dráha bude pro volný trénink otevřena jako tradičně od 17 hodin. Trénovat budete moci do 19:30, kdy také bude ukončena registrace k závodu (pokud byste nestíhali dorazit, stačí zavolat a zapojíte se později). Proběhne rozprava a ve 20 hodin pojedeme jedno kolo kvalifikací na tři po sobě jdoucí nejrychlejší kola. Kvalifikace určí finálové skupiny, v kterých absolvujeme zbytek večera. Zároveň také kvalifikace určí pořadí na startu první finálové jízdy. Finálových jízd pojedeme celkem pět. Do každé další finálové jízdy ale budeme startovat v opačném pořadí, než v jakém dojedeme předešlou jízdu. Tedy kdo první finále vyhraje, bude do druhého startovat v dané skupině jako poslední. Tentokrát se budou počítat výsledky ze všech finálových skupin dané kategorie dohromady, takže se nemusíte bát, pokud by vám třeba nevyšla kvalifikace. A naopak všichni se budeme muset snažit jet v každé jízdě naplno! Z pěti finálových výsledků se budou dvě jízdy škrtat. Tedy zažijeme systém závodu podobající se slavnému závodu ReedyRace of Champions.

Časový harmonogram večera

17:00 – otevření dráhy
19:30 – uzavření registrací, rozprava
20:00 – start kvalifikace
20:50 – 1. finále
21:40 – 2. finále
22:30 – 3. finále
23:20 – 4. finále
00:10 – 5. finále

V případě nečekaně velké účasti by se harmonogram lehce natáhl.

Samozřejmě se můžete těšit po celou dobu na naše vymazlené občerstvení, které nezavře ani po skončení závodu;-) Přespání bude zajištěno v tělocvičně u dráhy, k dispozici jsou i sprchy.

"pano

Sobotní den – REBELS TEST&RACE DAY

Po závodě bude trénink – no ale ne ledajaký! V září pojedeme v Náchodě Mistrovství ČR, a tak budete moci celý den jezdit a zkoušet různá nastavení vašich modelů.

Aby sobota nebyla jen šroubovací nuda, budeme i lehce soutěžit a ověříme si tak v praxi, jak provedené změny na modelech fungují. Sobotní harmonogram se bude odvíjet od společné domluvy, ale je předpoklad, že bychom jeli každých 90 minut měřené rozjížďky a hodnotili bychom je stejně jako noční závod. Mimo měřené jízdy bude dráha volně otevřená pro ježdění. Sobotní výsledky se nebudou počítat do celkového pořadí našeho letního seriálu. Půjde především o testování a hledání nových limitů pilotů i techniky.

Nastavovat modely si budete moci v HUDY setup koutku, kde budou k dispozici veškeré nastavovací pomůcky na Váš model.

Prosíme o včasné přihlášení. Připomínáme, že link na přihlášku bude aktivní jen po té, co se přihlásíte ke svému účtu na MyRCM. Kdo to stihne do úterního večera před závody, bude tradičně zařazen do slosování o novou karoserii LTCR 2.0!

Technická pravidla jsou dána pro oba dny našimi propozicemi. Dráhu důkladně nacukrujeme. Kryté depo připraveno pro všechny účastníky, stačí přivézt vlastní stůl. V případě špatného počasí v pátek bychom jeli v sobotu klasický závod, ale to se snad nestane. Startovné za pátek i sobotu včetně přespání je 400 korun. Nebo 300 korun jen páteční program, či 200 korun jen sobotní den.

Polohu dráhy najdete na mapě. Parkování je od letošního roku nově za krytým depem – vjezd z ulice Sokolská.

 

V případě dotazů můžete tradičně volat na telefon 608 815 564 (Zdenda) nebo psát na beneszd@seznam.cz.

Další aktuální informace budou také zveřejněny na našem facebooku.

Fotky z loňského roku najdete na našich stránkách zde