Vánoční závody v Ostravě 23.12.2018 – první oznámení

Roman Krejčí


Pomalu se stávají závody o tomto nevšedním datu tradiční. Ačkoliv je to těsně před Vánocemi, na start se v minulých letech postavilo vždy hodně závodníků a tím se krásné závody staly dárkem k narozeninám organizátora Roman Krejčího.

Letos se můžeme těšit na tři závody:

Moravian Le Mans Series – tradiční závody pancarů dle regulí šampionátu. Jede se finálový poslední závod, který rozhodne o pořadí v jednotlivých skupinách. Budou se rozdávat stolní kalendáře, poháry za celkové umístění při vyhlášení výsledků sezóny. Pro jezdce to bude tedy dvojnásobný sváteční závod a aby toho nebylo málo, připraven bude ještě dárek, který jinde nedostanete (viz níže).

Formule 1 – stále populárnější kategorie, kde se jezdci snaží využít každého detailu, aby pokořili konkurenci. Pojedou se pouze motory 21.5T dle EFRA seznamu tak, jak se v okolí stalo pravidlem. Povinná jsou rovněž gumová kola. Případní příznivci volnějších předpisů, nechť napíšou na mail formule@vrchy.com a v případě většího zájmu se dá otevřít i tato kategorie.

Stock TC – závod cestovních vozů Stock s motory na bázi LRP 17.5T nebo Hobbywing JustStock 13.5 (včetně JustStock HW regulatoru) nabídne zajisté těsné souboje a stejně jako formule se jede o volný závod.

Co vám nabídneme jako dárek?

Závody jsou ještě daleko, takže vše je zatím v rovině úvah. Ale již bylo dohodnuto, že členům RORO (Offroad Ostrava) bude startovné sníženo o 50CZK jako podpora domácích jezdců. Dále jezdcům s vozy pancar (mechová kola), kteří se přihlásí do 16.12. včetně, bude při prezentaci nabídnuta sada závodně nabroušených kol vhodných pro šedý koberec, na kterém se pojede. Zdarma na vás čeká večerní trénink před závody, stejně jako možnost přespat přímo u dráhy v hale (nutno nahlásit předem na mail ostrava@vrchy.com). Rádi bychom udělali workshop pro jezdce 2WD, ať již kategorii LMP1/LMP2/GT, případně i LMP3, pokud přijedou šampioni Libor a Honza Prchalovi.

Jestli pojedeme o Zlatou baňku v jednotlivých závodech, zatím nevíme přesně…

Přihlášky:

http://lemansserie.aspifyhost.cz/editapplication.html

nebo

https://www.myrcm.ch/myrcm/main?hId[1]=bkg&dId[E]=43299&pLa=cz