DJI Mini3 Pro aneb velmi tichý dron

Igor Vlahovič

Když jsem měl DJI Mini 2, tak jsem byl spokojený jednak s jeho velikostí, skladností a především tichým chodem. Kousek jsem od sebe odletěl a už jsem o něm skoro nevěděl. Ovšem nyní létám DJI Mini 3 Pro a teprve nyní si uvědomuji, o kolik je tento dron tišší.

Když odstartuji a odletím opravdu kousek od sebe, již ho není skoro slyšet. Při stejné váze Mini 2 a Mini 3 je tady obrovský rozdíl. U Mini 3 Pro to je dáno konstrukcí, úhlem uchycení vrtulí a vrtulemi samotnými.

A právě díky tichému chodu jsem byl schopen natočit naše dovolenkové společníky u naší chaty. Máme zde rybník a na něm bydlí labutí rodinka. Majitel chaty nám o nich povyprávěl příběh a že se zde pravidelně vrací. Ano, tyto labutě jsou navíc ochočené a za námi jdou v podstatě na zavolání. Ale i tak.

Nejprve jsem si držel odstup, ale po zjištění, že na drona absolutně nereagují, jsem se odvážil i na 3 metry daleko. A pořád vše naprosto v klidu. Proto se mi povedlo natočit repasovaným DJI Mini 3 Pro (FlyLusive.com) tyto záběry.