Flylusive baterie LiHv 2s 6500mAh

Igor Vlahovič

Spolupracuji se společností flylusive, která se zabývá prodejem repasovaných dronů, opravami dronů a je také možnost odblokování NFZ a výškového limitu. Prozatím se orientují na řadu Mini, ale časem se její portfolio bude rozšiřovat.

Kromě této činnosti se firma zabývá také vývojem vlastních baterií pro DJI drony. Nyní jsem dostal na testování a používání jejich novou vysokokapacitní baterii typu LiHv o kapacitě 6500mAh 2s. Do současné doby byla baterie v režimu firemního testování. Ale nyní jsem dostal prodejní variantu a mohu ji jako jeden z prvních důkladně otestovat.

Baterii budu testovat ve všech režimech letu, tedy visení, normal mode, sport mode (níže podrobnější info) a cinematic mode. První test, který uvidíte níže je let v normal mode v bezvětří a při teplotě cca 20°. Ale než se k testu dostaneme, podíváme se hmotnost této baterie.

Baterie Plus pro Mini 3 Pro / Mini 3 váží 120g. Doba letu za ideálních podmínek je kolem 34 minut. V režimu normal.

Dron pak váží celkem 290g. S tímto již nelze přelétávat nezapojené osoby, protože je to nad 250g a nemá dron certifikaci C0. Ale nad loukou, poli a ve volném prostoru nic neřešíte.

Baterie od Flylusive váží 184g. Doba letu v normal mode hodně překvapila, počkejte si na výsledek testu.

Dron s touto baterií váží 354g. Těžiště je díky delší baterii více vzadu, ale gyroskopy si s tímto poradí, motory nejsou v režimech normal a cine přetěžovány a nehřejí. Viz test níže. Budu to samozřejmě nadále pozorovat a informace předávat.

ALE POZOR !!! Baterie byla vyrobena za účelem LONG RANGE letů, kde se počítá s plynulým letem v normal mode, popřípadě v cinematic mode. V režimu SPORT může dojít k přetížení zadních motorů, díky větší váze na nich a mohou se vypnout = dron se převrátí. Není tedy možné letět ve sportu naplno vpřed a k tomu naplno stoupat ! Sport budu testovat také, ale s velkou opatrností.

Musíme si uvědomit, že motory na Mini 3 Pro / Mini 3 jsou slabší a stíhají ještě hmotnost s baterií plus. Tam sport nahoru naplno stíhají v pohodě. Ale zde je váha dronu přes 300g ! A motory jsou stejné včetně vrtulí.

První test jsem provedl tedy v normal mode a létal jsem 500m do sebe a zpět v mírném vánku. Dostal jsem se přes 45 minut letu, za což se zaručil výrobce? Podívejte se na průběh a výsledek testu.

Dokonce jsem si vyrobil tempomat, abych nemusel pořád držet páčku směru vpřed na mém vysílači RCN1.