XRAY X1 2018 vs Insta 360 GO3

Igor Vlahovič

Po delší době jsem vytáhl ze skříně můj monopost F1 značky XRAY X1. Obutý do kobercových pneu jsem ho projížděl na nekvalitním asfaltovém povrchu s mnoha nerovnostmi. Ptáte se proč?

Důvodem byl kolega Lukáš Fronk, který testuje kamery, fotoaparáty a i kamery na dronech. Nyní testuje novou akční kamerku od Insta ve verzi 360 GO3. A potřeboval vyzkoušet, co vše kamera dokáže ustabilizovat. Jaké nerovnosti – na což tato silnice byla ideální.

Kameru jsme postupně uchytili na třech místech. Před pilotem, na zadním křídle a pak na přední části vozu s pohledem dozadu.

Bez stabilizace byl obraz nepoužitelný, roztřepaný. Ale po zapnutí se stal zázrak. Obraz byl velmi slušný na ty podmínky nerovností na silnici. Kamera je opravdu velmi zajímavá pro natáčení akčních sportů, záběrů z dronů, RC modelů aut a dalších modelů.

Xray X1 2018 jsem jel na kobercových pneumatikách, ale když jsem měl cit, dalo se akcelerovat i brzdit celkem v pohodě. Jen jsem nemohl extra daleko od našeho stanoviště. To jsem pak ztrácel signál a nemohl jsem pokračovat zpět a nebo jsem zrovna zatáčel a skončil v trávě a ano.. prošel jsem se.

Jinak akce se povedla, Lukáš natočil dostatek materiálu pro porovnání a mně poslal část, abych si udělal svůj krátký sestřih. Tady je.